Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a prispôsobenie reklám. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Viac informácií Akceptujem
 
 
 
 
Ako hľadať prácu  |  Kariéra  |  Osobný rozvoj  |  Sieťový marketing  |  Na stiahnutie  |  Videá  |  Sociálna trojčlennosť

Viete, že...Viete, že... Vyhľadávať v pracovných ponukách môžete aj v cudzom jazyku.
Domov » Články » Ako hľadať prácu » Pracovný pohovor skončil, a čo ďalej?

Pracovný pohovor skončil, a čo ďalej?

verzia pre tlač
poslať e-mailom
 
Pohovor skončil ok
Ak ste ako väčšina ľudí, asi si myslíte, že ak váš pohovor prebehol úspešne (a všetko nasvedčuje tomu, že prácu získate), vaša úloha sa tým končí. Ale aj keď máte to najťažšie za sebou, ešte nie je koniec.

Nie je dobré nečinne sedieť a čakať, či dostanete ponuku. Namiesto toho si musíte zabezpečiť, aby vám úspech v poslednej chvíli "neprekĺzol pomedzi prsty".

1. Na konci pohovoru sa poďakujte za čas, ktorý vám venovali. Spýtajte sa, kedy sa dozviete konečné rozhodnutie o prijatí. Určite nechcete netrpezlivo vyčkávať ma potvrdzujúci telefonát. Ak viete, že rozhodnutie bude za 2 týždne, budete pokojnejší.

2. Poznačte si správne mená a funkcie všetkých, s ktorými ste sa počas prijímacieho pohovoru rozprávali, aby ste im mohli všetkým poslať poďakovanie a ďalšie informácie.

3. Postarajte sa o tom, aby ste v nasledujúcich dňoch každému z nich poslali správu (listom alebo e-mailom), kde poďakujete za to, že sa vám venovali a pripomeniete im prečo ste presvedčení, že práve vy ste na danú pozíciu najvhodnejší. Ak je to možné, nepoužite tú istú kópiu správy alebo listu, ale napíšte každému inú. Dôkladne po sebe text skontrolujte, aby tam neboli žiadne chyby.

4. Informujte ľudí, ktorí vám môžu poskytnúť referencie, že v najbližších dňoch budú v tejto súvislosti kontaktovaní vašim potenciálnych zamestnávateľom.

5. Krátko pred uplynutím určeného obdobia si telefonicky overte, aké je rozhodnutie zamestnávateľa. Snažte sa nepôsobiť nedočkavo alebo dokonca zúfalo. Uveďte, že sa vážne zaujímate o danú pozíciu. Ak vás požiadajú aby ste zavolali neskôr snažte sa získať presný termín (ale nie nasilu). Samozrejme, nezabudnite v dohodnutý termín znovu zavolať.

Týmito a podobnými krokmi dáte najavo, že vám na práci, o ktorú sa uchádzate, úprimne záleží. Možno budete jedným z mála, ak nie jediný, ktorý také niečo urobí.

 verzia pre tlač
poslať e-mailom

 

S týmto článkom súvisia aj nasledujúce články:
Ako si získať sympatie osoby, ktorá vedie pracovný pohovor


   

Viete, že...Viete, že... Vyhľadávať v pracovných ponukách môžete aj v cudzom jazyku.
TOPlist