Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a prispôsobenie reklám. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Viac informácií Akceptujem
 
 
 
 
Ako hľadať prácu  |  Kariéra  |  Osobný rozvoj  |  Sieťový marketing  |  Na stiahnutie  |  Videá  |  Sociálna trojčlennosť

Viete, že...Viete, že... Ak sa vám nechce pri vyhľadávaní vypisovať názov pracovnej pozície stačí kliknúť na "Nechce sa mi písať" a môžete názov vybrať zo zoznamu.
Domov » Články » Budovanie kariéry » Je vaša kariéra úspešná? Začnite uvažovať o zmene

Je vaša kariéra úspešná? Začnite uvažovať o zmene

verzia pre tlač
poslať e-mailom
 
Úspešná kariéra
Možno si hovoríte: Uvažovať o zmene? Načo by som čokoľvek menil? Mám dobrú prácu, som spokojný. Nie je to strata času? Aj tak neviem čo bude.

Takáto reakcia možno dávala zmysel v minulosti, ale teraz žijeme v čase nečakaných zvratov. Stačí sa pozrieť len pár rokov naspäť: vstup do EÚ, ekonomické reformy, privatizácia, výkyvy ceny ropy, svetové konflikty, teroristické útoky v západných krajinách... Nemôžeme zatvárať oči pred faktom, že takéto zásadné udalosti môžu mať v budúcnosti vplyv na našu vlastnú kariéru.

Prišiel čas, keď je potrebné na kariéru hľadieť ako na investíciu. Na výnose z tejto investície záleží predsa vaša existencia, prípadne existencia vašej rodiny. Má táto vaša investícia perspektívu? Nezačína byť zastaralá? Ako dlho vám ešte bude vynášať?

Samozrejme, nikto nemá rád takéto pochmúrne myšlienky, ale to nemení nič na realite - skôr či neskôr príde čas, kedy vaša kariéra prejde náročnou skúškou. Uvažujte: s autom idete do servisu na pravidelnú prehliadku bez ohľadu na to, či máte poruchu alebo nie - jednoducho to robíte kvôli istote, že je všetko v poriadku a auto je spoľahlivé. A ak od vašej kariéry závisí vaša existencia, o to skôr musí byť vaša kariéra spoľahlivá. Preto je dobré sa na to pripraviť, premyslieť si čo vás môže čakať a či skutočne nie je vhodné zvoliť si nové smerovanie v kariére.

Zamyslite sa nad doterajším obdobím a nad všeobecným vývojom v spoločnosti. Uvažujte o dôležitých zmenách.
Nové technológie, myslenie novej generácie, prístup k zamestnávateľov k zamestnancom, politické a ekonomické smerovanie krajiny - neohrozuje v budúcnosti niečo z toho vašu kariéru? Nemôže sa stať, že aj keď ste teraz dôležitou osobou a vaša práca a skúsenosti sú žiadané, za niekoľko rokov už o vás nebude mať nikto záujem? Ako sa na to môžete pripraviť?

Aby vaša kariéra - vaša investícia - vynášala aj v budúcnosti musíte zvyšovať jej hodnotu. Nesmiete ustrnúť. Snažte sa vzdelávať a sledovať zmeny a nové trendy v spoločnosti.
Bohužiaľ neexistuje univerzálny návod, ako to robiť. Ale ak ste človek, ktorý si dokázal vybudovať úspešnú kariéru určite budete vedieť, ako na to.

 verzia pre tlač
poslať e-mailom

    

Viete, že...Viete, že... V diskusnom fóre Hovorte o zamestnaní môžete vkladať príspevky aj anonymne vďaka čomu je chránené vaše súkromie.
TOPlist