Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a prispôsobenie reklám. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Viac informácií Akceptujem
 
 
 
 
Ako hľadať prácu  |  Kariéra  |  Osobný rozvoj  |  Sieťový marketing  |  Na stiahnutie  |  Videá  |  Sociálna trojčlennosť

Viete, že...Viete, že... Vyhľadávať v pracovných ponukách môžete aj v cudzom jazyku.
Domov » Články » Budovanie kariéry » Je pre vás vhodná kariéra predajcu?

Je pre vás vhodná kariéra predajcu?

verzia pre tlač
poslať e-mailom
 
Predajca
Ľudia si zvolia profesiu predajcu z rôznych dôvodov. Mnohí očakávajú, že zbohatnú za krátky čas, ďalší sú radi v kontakte s novými ľuďmi, zatiaľ čo iní jednoducho majú radi dobrý pocit z uzavretého obchodu. Takmer každý človek sa môže venovať predaju, ak má správny postoj k tejto práci.

To, či je kariéra predajcu vhodná aj pre vás, vám môže zodpovedať zamyslenie sa nad nasledujúcimi faktami.

Najdôležitejšie je mať silný dôvod robiť túto prácu. Tento dôvod a chuť pracovať vám dám motiváciu napredovať a pomôže vám prekonávať odmietanie, s ktorým sa stretáva ako začiatočník, tak aj dlhoročný profesionál - a často to bude odmietnutie skôr ako stihnete čokoľvek povedať či ukázať. Bez motivácie by sa práca predajcu pre vás veľmi rýchlo stala nočnou morou.

Aké dôvody vás môžu priviesť k práci predajcu?

1. Predaj je vzrušujúci. Ak chcete profesiu, ktorá nie je nudná, zvoľte si predaj. Budete stretávať nových ľudí rôznych charakterov a spoločenského postavenia. Budete cestovať častejšie ako pracovníci v iných profesiách.

2. Predaj vám môže priniesť veľké príjmy. Okrem základnej mzdy dostanete podiel na obrate či na zisku, ktorý vyprodukujete. Asi ste počuli o tom, že niektorý predajca zarobil desiatky alebo stovky tisíc korún na za jeden predaj. Také niečo je MOŽNÉ - závisí to od druhu produktu, ktorý predávate a šikovnosti s akou ho prezentujete potenciálnym zákazníkom.

3. práca v predaji zvyčajne umožňuje voľný pracovný čas. Nie je veľmi dôležité či pracujete určitý počet hodín ako to, aký obrat urobíte.

4. práca v predaji vám môže poskytnúť silný pocit naplnenia a zadosťučinenia. Uzatvorenie obchodu neznamená len peniaze, ktoré vám vo forme provízie prídu na účet. Je to aj malé víťazstvo - práve vy ste sa zaslúžili o to, aby sa obchod uskutočnil. A môžete mať radosť aj z toho, že váš produkt zákazníkovi pomohol.

Ak cítite, že viete jednať s rozvahou a pokojom, že sa dokážete vcítiť do zákazníka, dokážete pozorne počúvať a chápať, čo hovoria druhí, potom je kariéra v predaji pre vás vhodná.
Alebo ak sa dokáže stotožniť s výhodami produktu a máte chuť o nich hovoriť druhým, ak máte chuť druhým úprimne pomôcť a poradiť - aj to vám môžu byť užitočné pri profesii predajcu.

Rozhodnutie stať sa úspešným predajcom je rovnako závažné ako rozhodnutie stať sa právnikom, lekárom či iným špičkovým profesionálom. Nemá zmysel venovať sa tejto profesii krátke obdobie, pretože tie najlepšie výsledky prídu až po nadobudnutí dostatočných skúseností. Potom to však stojí za to.

 verzia pre tlač
poslať e-mailom

    

Viete, že...Viete, že... Na portáli Práca na dosah môžete vyhľadávať pracovné ponuky z celého slovenského internetu.
TOPlist