Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a prispôsobenie reklám. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Viac informácií Akceptujem
 
 
 
 
Ako hľadať prácu  |  Kariéra  |  Osobný rozvoj  |  Sieťový marketing  |  Na stiahnutie  |  Videá  |  Sociálna trojčlennosť

Viete, že...Viete, že... Na portáli Práca na dosah môžete vyhľadávať pracovné ponuky z celého slovenského internetu.
Domov » Kategória článkov » Budovanie kariéry

Budovanie kariéry

 
Ste práve v situácii, kedy sa rozhodujete akým smerom sa vydať vo vašom profesnom živote? Chcete zmenu, chcete profesiu, ktorá bude mať pre vás zmysel, bude vás baviť a dosiahnete v nej významné výsledky? Alebo chcete intenzívnejšie pracovať na vašom kariérnom raste? Potrebujete informácie o jednotlivých profesiách, aby ste sa mohli presvedčiť či sú pre vás vhodné?
 
VýpoveďAko má vyzerať prepustenie zo zamestnania?
Každému zamestnancovi sa to môže stať. Snáď neexistuje pracovník, ktorý by nedostal výpoveď alebo sa toho aspoň vážne neobával a nepremýšľal o tom. Viac »
 
Strata motivácieAko riešiť stratu motivácie v zamestnaní
Ak začínate pociťovať, že vás vaša práca nebaví, že to je len každodenná drina bez hlbšieho zmyslu a každé ráno musíte hľadať dôvod prečo nedať výpoveď, je potrebné sa dôkladne zamyslieť nad tým, čo bude ďalej. Viac »
 
Ako získať dobre platené zamestnanie aj bez vysokej školy
Vo všeobecnosti prevažuje mienka, že pracovníci s vysokoškolským diplomom sú lepšie platení ako tí bez diplomu. Je to pravda, ale iba čiastočne. Existujú zamestnania, kde môžete zarábať dvoj alebo trojnásobok priemernej mzdy bez toho, aby ste mali vysokoškolské vzdelanie. Ako sa k takémuto zamestnaniu môžete dostať? Viac »
 
Zvýšenie platuAko žiadať o zvýšenie platu
Nikto nechodí rád žiadať o zvýšenie platu, ale každého poteší ak mu plat zvýšia. Každý zamestnávateľ však nemá vo svojej zamestnaneckej politike zahrnuté pravidelné zvyšovanie miezd. Niekedy je potrebné sa ozvať, inak sa zvýšenia platu nedočkáte nikdy. Môže to byť nepríjemné a stresujúce, ale existujú spôsoby ako zmierniť stres a uľahčiť si túto situáciu. Viac »
 
Alternatívy zamestnaniaAlternatívy klasického zamestnania
Sú ľudia, ktorým nevyhovuje klasické korporatívne zamestnanie alebo zamestnanie v štátnej, obecnej či inej administratíve. Pevná pracovná doba vyžadujúca prítomnosť na pracovisku bez ohľadu na to, či je čo robiť alebo nie, zmluvne limitovaná výška mzdy, predpísaný spôsob výkonu pracovných povinností, bezvýhradná poslušnosť k nadriadenému – niečo z toho alebo aj všetko v nich vyvoláva nespokojnosť. Viac »
 
PredajcaJe pre vás vhodná kariéra predajcu?
Ľudia si zvolia profesiu predajcu z rôznych dôvodov. Mnohí očakávajú, že zbohatnú za krátky čas, ďalší sú radi v kontakte s novými ľuďmi, zatiaľ čo iní jednoducho majú radi dobrý pocit z uzavretého obchodu. Takmer každý človek sa môže venovať predaju, ak má správny postoj k tejto práci. Viac »
 
Úspešná kariéraJe vaša kariéra úspešná? Začnite uvažovať o zmene
Možno si hovoríte: Uvažovať o zmene? Načo by som čokoľvek menil? Mám dobrú prácu, som spokojný. Nie je to strata času? Aj tak neviem čo bude. Viac »
 
Konflikt na pracoviskuKonflikty na pracovisku, čo s tým?
Mali ste alebo máte konflikty na pracovisku, konkrétne konflikty s vaším nadriadeným alebo kolegom? Ak áno, nie ste sám. Tieto problémy sú oveľa bežnejšie ako sa môže zdať. Nikdy nie je dobré ich podceňovať alebo zanedbávať. Ak sa s niečím takým stretnete, musíte si dávať veľký pozor, ako na to zareagujete a aké to môže mať dôsledky. Viac »
 
Práca na zákazkuPráca na zákazku
Ide o prácu, kde plníte jednorázové úlohy - zákazky, v krátkodobom alebo aj dlhodobom horizonte. Úlohy majú stanovený rozsah, termín začiatku a ukončenia. Ich splnením sa ukončí aj právny vzťah medzi vami a osobou (objednávateľom, zamestnávateľom), ktorá vám prácu zadala. Tento vzťah sa potom môže ale nemusí obnoviť, závisí od ďalšej potreby vašej práce, prípadne spokojnosti s jej vykonaním. Viac »
 
Práca v províznom predajiPráca v províznom predaji
Je to práca obchodného typu, kde nie je pevná mzda. Treba rozlišovať medzi zamestnaním, kde máte základnú mzdu stanovenú v zmluve a k tomu odmeny určované percentom z dosiahnutého obratu za predaný tovar. V prípade provízneho predaja nemáte žiaden „základ“ garantovaný pracovnou zmluvou. Často býva zmluvný vzťah viac obchodný ako pracovný – t.j. pracujete na základe živnostenského listu ako provízny sprostredkovateľ. Viac »
 
 
Zobrazené záznamy 1-10 z celkového počtu 11
Strany: 1 2


   

Viete, že...Viete, že... Vyhľadávacia funkcia na portáli Práca na dosah prehľadáva pracovné ponuky z 50 slovenských pracovných serverov a webstránok.
TOPlist