Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a prispôsobenie reklám. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Viac informácií Akceptujem
 
 
 
 
Hlavná stránka  |  Pokyny a pravidlá  |  Vyhľadávanie v diskusiách  |  Sociálna trojčlennosť

Viete, že...Viete, že... Na portáli Práca na dosah môžete vyhľadávať pracovné ponuky z celého slovenského internetu.
Diskusie » Budovanie vašej kariéry » Žiadosť do zamestnania bez odpovede
 
Žiadosť do zamestnania bez odpovede
25.01.2011, 19:55:05 - Správca portálu
Nasledujúca otázka prišla e-mailom, užívateľov znalých problematiky prosím o zodpovedanie.

"Dobrý deň. Poslala som si žiadosť do zamestnania 10.11.2010 a doteraz mi nebola doručená žiadna odpoveď,ktorá mi mala prísť do 30 dní.Prosím Vás poraďte mi ako mám ďalej pokračovať. Ďakujem."
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Pridané: 26.01.2011, 07:50:36
Užívateľ: anonym1296024252
Môžete potenciálneho zamestnávateľa znova písomne kontaktovať a požiadať o odpoveď. Pravdou však je, že ak vám odpovedať písomne alebo inak nechcú, tak nemusia. Pochopiteľne to nie je dobrá vizitka pre tú organizáciu, ale to už je ich záležitosť.

Totižto aj nekomunikovanie je odpoveď, samozrejme je to negatívna odpoveď, čiže podľa mňa sa skôr sústreďte na hľadanie inde a netrápte sa pre to, že neodpovedali. Ak chcete mať istotu, resp. máte rada keď viete na čom ste, tak by ste sa mali informovať telefonicky, myslím si, že je to bežný postup.
Pridané: 02.02.2011, 12:38:06
Užívateľ: anonym1296646465
Toto je štandardná situácia.

Nedávno som hovoril s jedným šéfom firmy, čo hľadal zamestnanca pre svoju menšiu firmu. Pohovory chcel robiť sám. Keď mu prišlo dvesto žiadostí so životopismi, zhrozil a rezignoval na tie pohovory. Povedal si, že prijme toho, kto prvý zavolá, ak bude mať aspoň trochu praxe a bude pôsobiť normálne.

Čiže vždy zavolajte. Zaujímajte sa o výsledok. Možno to je skúška, ktorá vám pomôže miesto získať.
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Zobrazené príspevky 1-2 z celkového počtu 2


   

Viete, že...Viete, že... V diskusnom fóre Hovorte o zamestnaní môžete vkladať príspevky aj anonymne vďaka čomu je chránené vaše súkromie.
TOPlist