Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a prispôsobenie reklám. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Viac informácií Akceptujem
 
 
 
 
Hlavná stránka  |  Pokyny a pravidlá  |  Vyhľadávanie v diskusiách  |  Sociálna trojčlennosť

Viete, že...Viete, že... V diskusnom fóre Hovorte o zamestnaní môžete vkladať príspevky aj anonymne vďaka čomu je chránené vaše súkromie.
Diskusie » Odchod zo zamestnania » Výpovedná doba počas PN
 
Výpovedná doba počas PN
03.08.2015, 14:28:28 - 56Mirka
Dobrý deň,
kedy končí výpovedná doba počas PN v prípade, ak obdržíte výpoveď od zamestnávateľa podľa §63 ods 1 písm a) časť zamestnávateľa sa zrušuje?

Výp. doba končí s PNkou alebo riadne ako je uvádzané v ZP a PN nemá na to žiadny vplyv alebo začína plynúť až po ukončení PN?

Ďakujem za odpovede...
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Pridané: 04.08.2015, 15:05:11
Užívateľ: anonym1438693216
Pri výpovedi podľa §63 odsek 1 písmeno a) sa neuplatňuje zákaz výpovede a teda výpovedná doba začína plynúť štandardne podľa zákona, to znamená, 1. deň mesiaca nasledujúceho po mesiaci v ktorom bola výpoveď doručená. Ak ste dostali výpoveď v auguste, začína výpovedná doba plynúť od 1. septembra.

Ustanovenie o predĺžení výpovede o dobu práceneschopnosti podľa §64 odsek 2 sa tam týka len prípadov, keď bola výpoveď daná pred nástupom na PN (pred začiatkom ochrannej doby).
Pridané: 16.09.2015, 22:18:05
Užívateľ: anonym1442434511
to znamená že ked výpoved končila 31,8,2015 a ja som začal od 31,8,2015 PN tak o tú dobu PN sa mi predlží výpoved??napr. o 2 mesiace??ved ja nemôžem isť na úrad práce lebo som PN tak organizácia nemôže so mnou ukončiť pracovný pomer je to tak??Dakujem
Pridané: 17.09.2015, 14:09:06
Užívateľ: anonym1442491471
to znamená že ked výpoved končila 31,8,2015 a ja som začal od 31,8,2015 PN tak o tú dobu PN sa mi predlží výpoved??napr. o 2 mesiace??ved ja nemôžem isť na úrad práce lebo som PN tak organizácia nemôže so mnou ukončiť pracovný pomer je to tak??Dakujem

Koncom výpovede myslíte uplynutie výpovednej doby, áno?

Vo všeobecnosti, ak dostanete výpoveď od zamestnávateľa a počas výpovednej doby idete na PN, tak sa výpovedná doba predĺži o trvanie práceneschopnosti - aj keď by to malo trvať niekoľko mesiacov - a skončí sa až po skončení PN a uplynutí zostávajúceho odbobia výpovednej doby.
Pridané: 12.11.2015, 10:44:24
Užívateľ: anonym1447321393
to znamená že ked výpoved končila 31,8,2015 a ja som začal od 31,8,2015 PN tak o tú dobu PN sa mi predlží výpoved??napr. o 2 mesiace??ved ja nemôžem isť na úrad práce lebo som PN tak organizácia nemôže so mnou ukončiť pracovný pomer je to tak??Dakujem

Koncom výpovede myslíte uplynutie výpovednej doby, áno?

Vo všeobecnosti, ak dostanete výpoveď od zamestnávateľa a počas výpovednej doby idete na PN, tak sa výpovedná doba predĺži o trvanie práceneschopnosti - aj keď by to malo trvať niekoľko mesiacov - a skončí sa až po skončení PN a uplynutí zostávajúceho odbobia výpovednej doby.

plati to ja v privypovedei podla paragrafu 63 ?
Pridané: 13.11.2015, 11:06:28
Užívateľ: anonym1447409064
to znamená že ked výpoved končila 31,8,2015 a ja som začal od 31,8,2015 PN tak o tú dobu PN sa mi predlží výpoved??napr. o 2 mesiace??ved ja nemôžem isť na úrad práce lebo som PN tak organizácia nemôže so mnou ukončiť pracovný pomer je to tak??Dakujem

Koncom výpovede myslíte uplynutie výpovednej doby, áno?

Vo všeobecnosti, ak dostanete výpoveď od zamestnávateľa a počas výpovednej doby idete na PN, tak sa výpovedná doba predĺži o trvanie práceneschopnosti - aj keď by to malo trvať niekoľko mesiacov - a skončí sa až po skončení PN a uplynutí zostávajúceho odbobia výpovednej doby.

plati to ja v privypovedei podla paragrafu 63 ?

V § 63 sú uvededné dôvody výpovede, z ktorých môže zamestnávateľa dať výpoveď zamestnancovi, čiže týka sa to celého § 63.
Pridané: 08.06.2016, 22:21:54
Užívateľ: anonym1465417178
Dobrý večer od 20.marca 2016 som na PN a v apríly 2016 som zistila náhodou, že môj zamestnávateľ zanikol zlúčením, splynutím a pod. s inou s.r.o. Naša personálna ma odhlásila zo všetkých inštitúcií ku dňu zlučenia,zrušenia s.r.o. t. j.
k 11.04.2016. Ako mám postupovať ďalej, ked som nedostala ani písomnú výpoved a ani nič som nepodpisovala, kedže mám zdravotné problémy.
Dakujem
Pridané: 09.06.2016, 09:17:59
Užívateľ: anonym1465455501
Dobrý večer od 20.marca 2016 som na PN a v apríly 2016 som zistila náhodou, že môj zamestnávateľ zanikol zlúčením, splynutím a pod. s inou s.r.o. Naša personálna ma odhlásila zo všetkých inštitúcií ku dňu zlučenia,zrušenia s.r.o. t. j.
k 11.04.2016. Ako mám postupovať ďalej, ked som nedostala ani písomnú výpoved a ani nič som nepodpisovala, kedže mám zdravotné problémy.
Dakujem

Nový zamestnávateľ by v prípade zlúčenia mal prevziať práva a povinnosti vyplývajúce z pracovnoprávnych záväzkov. Takže v prvom rade sa s pýtajte na to. Ďalej, ak by tvrdil, že to nový zamestnávateľ neprebral od starého, tak sa treba obrátiť na inšpektorát práce a nechať tú situáciu preveriť, lebo to je neprípustné aby pracovný pomer nebol riadne ukončený.
Pridané: 14.06.2016, 14:19:41
Užívateľ: anonym1465906314
Dobrý deň,
v prípade, že výpoved bola daná zamestnancom a výpovedná doba končí 31. júla pričom počas tejto doby je zamestnanec niekoľko dní PN, predlžuje sa mu výpovedná doba o dobu PN? Aký paragraf toto stanoví? Dakujem za odpoved.
Pridané: 14.06.2016, 18:59:04
Užívateľ: anonym1465923192
Dobrý deň,
v prípade, že výpoved bola daná zamestnancom a výpovedná doba končí 31. júla pričom počas tejto doby je zamestnanec niekoľko dní PN, predlžuje sa mu výpovedná doba o dobu PN? Aký paragraf toto stanoví? Dakujem za odpoved.

To, na čo sa pýtate, platí len v prípade, že výpoveď dáva zamestnávateľ. Je to v § 64 odsek 2:

Ak je zamestnancovi daná výpoveď pred začiatkom ochrannej doby tak, že by výpovedná doba mala uplynúť v ochrannej dobe, pracovný pomer sa skončí uplynutím posledného dňa ochrannej doby okrem prípadov, keď zamestnanec oznámi, že na predĺžení pracovného pomeru netrvá.
Pridané: 23.06.2016, 15:28:33
Užívateľ: anonym1466688256
Pekný deň,od decembra som na PN,v apríli sme dostali v robote výpoveď lebo nam rušili prevádzku,ale aj naďalej marodujem.Chcela by som vedieť ako dlho mozem marodovať aby som neprišla o podporu,počula som že len pol roka možem byť PN.Len neviem od kedy to možem ratať či od výpovede alebo od začiatku PN
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Zobrazené príspevky 1-10 z celkového počtu 19
Strany: 1 2


   

Viete, že...Viete, že... V diskusnom fóre Hovorte o zamestnaní môžete vkladať príspevky aj anonymne vďaka čomu je chránené vaše súkromie.
TOPlist