Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a prispôsobenie reklám. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Viac informácií Akceptujem
 
 
 
 
Hlavná stránka  |  Pokyny a pravidlá  |  Vyhľadávanie v diskusiách  |  Sociálna trojčlennosť

Viete, že...Viete, že... V diskusnom fóre Hovorte o zamestnaní môžete vkladať príspevky aj anonymne vďaka čomu je chránené vaše súkromie.
Diskusie » Ostatné » Výpoveď a nová zmluva
 
Výpoveď a nová zmluva
15.12.2016, 11:50:39 - monicca
Zamestnancovi konči zmluva k 31.12.2016 a zároveň rušíme jeho pracovnú pozíciu, chcem sa opýtať či ho môžeme zamestnať na novú pozíciu na novú pracovnú zmluvu so skúšobnou dobou
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Pridané: 20.12.2016, 23:04:27
Užívateľ: anonym1482271201
Na to nie je možné jednoznačne odpovedať, pretože tam zohráva úlohu to, do akej miera sa nová pozícia zhoduje s pôvodnou, či bola predchádzajúca zmluva predlžovaná, či nová zmluva je alebo nie je na dobu neurčitú, či s tým súhlasí zamestnanec a ďalšie podmienky. Obvykle sa to totiž považuje za jeden súvislý pracovný pomer.

Pri kontrole inšpektorátom práce bude určite veľmi podozrivé, ak pracovník, ktorý nejaký čas pracoval pre zamestnávateľa má novú zmluvu so skúšobnou dobou. Otázkou je, či tieto problémy zamestnávateľovi stoja za to, keď už vlastne má zamestnanca do istej miery overeného a vie či je spoľahlivý, zodpovedný atď.
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Zobrazené príspevky 1-1 z celkového počtu 1


   

Viete, že...Viete, že... Vyhľadávacia funkcia na portáli Práca na dosah prehľadáva pracovné ponuky z 50 slovenských pracovných serverov a webstránok.
TOPlist