Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a prispôsobenie reklám. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Viac informácií Akceptujem
 
 
 
 
Hlavná stránka  |  Pokyny a pravidlá  |  Vyhľadávanie v diskusiách  |  Sociálna trojčlennosť

Viete, že...Viete, že... Vyhľadávať v pracovných ponukách môžete aj v cudzom jazyku.
Diskusie » Problémy v zamestnaní » učiteľ súkromnej školy
 
učiteľ súkromnej školy
24.08.2014, 20:27:39 - Eliška
Dobrý deň, veľmi by som Vás chcela poprosiť o pomoc. Som učiteľka v súkromnej jazykovej škole (v PZ mám uvedenú pozíciu - jazykový lektor)a chcela by som vedieť aký je môj pracovný čas priamej pedagogickej a výchovnej činnosti. Podľa predpisu č.422/2009 Z.z majú pedagogickí pracovníci v jazykovej škole odpracovať ( pri 37,5 týždennom pracovnom čase) - 22 hodín (vyučovacích hodín)priamej vyuč. činnosti a zbytok času sa pedagóg venuje prípravám na vyučovanie. Zamestnávateľ mi však oznámil, že od nového šk. roku od 09/14 budem pracovať v jeho škole 8,5 hodín, z čoho budem 8 hodín priamo vyučovať v triedach - pretože údajne súkromné školy sa nemusia riadiť žiadnymi predpismi iba zákonníkom práce. Nie je pre mňa prijateľné učiť denno-denne 8 hodín a potom sa ešte doma pripravovať na vyučovanie. Má teda zamestnávateľ pravdu a prípravu na vyučovanie, opravovanie testov, diktátov nespadá do môjho pracovného času? Ďalej mi zamestnávateľ oznámil, že mi určuje pohyblivý - pružný pracovný čas a tých 8 hodín v práci si odučím podľa toho ako to študentom našej školy bude vyhovovať - napríklad v pondelok od 8-10h, potom od 13-15h a ešte od 16-20h. alebo v utorok od 8-12h a potom od 16-20h.- čo je údajne v jeho kompetencii - môže mi teda zamestnávateľ ešte aj takto rozdeliť pracovný čas na rannú a poobednú časť? A ešte poslednú otázku aký mám nárok na dovolenku - ako pedagogický pracovnk - 40 dní, alebo to upravuje iba ZP a aký mám nárok na mzdu - viem, že súkromné školy sa už nemusia riadiť podľa tabuliek, ale niekde so čítala, že plat ich učiteľov musí byť minimálne tabuľkový. Ak by to tak bolo, mohla by som zamestnávateľa aj spätne žiadať o doplatenie platu a dovolenku, keďže som plat mala nižší ako tabuľkový a dovolenku iba 25 dní. Veľmi pekne Vám ďakujem.
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Pridané: 29.08.2014, 17:56:49
Užívateľ: anonym1409327636
Toto je príliš komplexný problém nie je možné ho takto posúdiť. Budete sa musieť pravdepodobne obrátiť na právnika. Veľa totiž závisí od toho ako presne máte pracovnú zmluvu uvedenú, môže to totiž byť tak, že vy nie ste pedagogický zamestnanec podľa zákona.

Vo všeobecnosti ale zamestnávateľ nemôže jednostranne zmeniť podmienky zmluvy a práce v rozpore so zmluvou, takže je pravdepodobné, že tam nie je všetko v poriadku.
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Zobrazené príspevky 1-1 z celkového počtu 1


   

Viete, že...Viete, že... Vyhľadávať v pracovných ponukách môžete aj v cudzom jazyku.
TOPlist