Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a prispôsobenie reklám. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Viac informácií Akceptujem
 
 
 
 
Hlavná stránka  |  Pokyny a pravidlá  |  Vyhľadávanie v diskusiách  |  Sociálna trojčlennosť

Viete, že...Viete, že... Na portáli Práca na dosah môžete vyhľadávať pracovné ponuky z celého slovenského internetu.
Diskusie » Problémy v zamestnaní » Správne určenie pracovného času (premenované - pôvodný názov: Má na to právo zamestnávateľ?)
 
Správne určenie pracovného času (premenované - pôvodný názov: Má na to právo zamestnávateľ?)
11.03.2014, 17:17:06 - bebas22
Dobrý deň.
Pracujem v potravinách.Začínam ráno o 5h (preberám pečivo) ale prevádzku otvárame o 5.30h.
Do ktorej by mal trvať môj pracovný čas, rozpísané máme hodiny na deň 7,75
Inšpektorka ktorá má na starosti náš obchod ma dnes zjazdila ako môžem odísť z práce o 13:30h
Podľa mňa od 5 00 do 13 00 je 8 hodín práce, za nadčas nám vôbec nezaplatia, ani sa nikde nezapisuje aj keď sme tam do 14:30
Má zamestnávateľ právo nás nútiť ostávať po pracovnej dobe aj keď nám nezaplatí ani hodinu navyše a ani nemáme nárok na voľno???
Ďakujem
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Pridané: 12.03.2014, 22:24:13
Užívateľ: anonym1394659152
Aký pracovný čas máte uvedený v pracovnej zmluve?
-----------------------------------
Všeobecné pravidlá pre NADČASY:

- práca nadčas je vykonávaná zamestnancom na príkaz zamestnávateľa alebo s jeho súhlasom nad určený týždenný pracovný čas vyplývajúci z vopred určeného rozvrhnutia pracovného času a vykonávaná mimo rámca rozvrhu pracovných zmien.

- prácu nadčas môže zamestnávateľ nariadiť alebo dohodnúť so zamestnancom len v prípadoch prechodnej a naliehavej zvýšenej potreby práce, alebo ak ide o verejný záujem.

- práca nadčas nesmie presiahnuť v priemere osem hodín týždenne v období najviac štyroch mesiacov po sebe nasledujúcich, ak sa zamestnávateľ so zástupcami zamestnancov nedohodne na dlhšom období, najviac však 12 mesiacov po sebe nasledujúcich.

- v kalendárnom roku možno nariadiť zamestnancovi prácu nadčas v rozsahu najviac 150 hodín. Zamestnancovi, ktorý vykonáva zdravotnícke povolanie podľa osobitného predpisu, možno po dohode so zástupcami zamestnancov nariadiť nad rozsah ustanovený v prvej vete ďalšiu prácu nadčas v rozsahu najviac 100 hodín v kalendárnom roku.
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Zobrazené príspevky 1-1 z celkového počtu 1


   

Viete, že...Viete, že... V diskusnom fóre Hovorte o zamestnaní môžete vkladať príspevky aj anonymne vďaka čomu je chránené vaše súkromie.
TOPlist