Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a prispôsobenie reklám. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Viac informácií Akceptujem
 
 
 
 
Hlavná stránka  |  Pokyny a pravidlá  |  Vyhľadávanie v diskusiách  |  Sociálna trojčlennosť

Viete, že...Viete, že... Na portáli Práca na dosah môžete vyhľadávať pracovné ponuky z celého slovenského internetu.
Diskusie » Budovanie vašej kariéry » Školenie hradené zamestnávateľom
 
Školenie hradené zamestnávateľom
19.04.2008, 18:41:07 - robo3
DObrý deň, chcem sa spýtať či mi vie niekto poradiť či je lepšie si zaplatiť školenie sám a či to je vôbec možné.
Lebo sa mi nepáči, že zamestnávateľ aj keď mi ho zaplatí ale potom má podmienku že 3 roky nemôžem odísť a ak odídem tak to mi cenu školenia strhne z poslednej výplaty, lenže ja si viem také školenie zohnať oveľa lacnejšie ako zamestnávateľ uvádza, že je oficiálna cena školenia.
Je to školenie so špecializovaným počítačovým programom a ja som našiel firmu, ktorá to namiesto za 12000 robí za necelých 4000 a ja nechcem zostať zamestnávateľovi dlžný tých 12000, lebo si myslím že je to nefér.

Ďakujem za radu
Robo
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Pridané: 22.04.2008, 19:19:36
Užívateľ: anonym1208884727
No ja by som si to sam neplatil, ved ked zamestnavatel nieco chce nech zaplati on. A to ci je to inde lacnejsie ta trapit nemusi, ved su to jeho peniaze.
Pridané: 14.05.2008, 00:15:03
Užívateľ: anonym1210715588
ked vam mozem poradit,najlepsie je zacat podnikat a byt sam sebe panom ako robit na takychto prespekulovanych zamestnavatelov.treba si verit a mat dobry napad!na zaciatok aj popri praci vyskusat dnes uz znamu nejaku mlm-spolocnost,ktora ma dobre produkty dostupne pre kazdeho.tieto spoloc. ponukaju skolenia aj zdarma,kde ziskate nove skusenosti a znalosti a hlavne si vytvorite pasivny prijem a potom sa mozte osamostatnit-zaciatky su tazke ale funguje to!!mam vlastne skusenosti v spolocnosti mlm a najnovsie je to *** treba si verit-drzim palce
Pridané: 15.05.2008, 15:42:58
Užívateľ: Správca portálu
ked vam mozem poradit,najlepsie je zacat podnikat a byt sam sebe panom ako robit na takychto prespekulovanych zamestnavatelov.treba si verit a mat dobry napad!na zaciatok aj popri praci vyskusat dnes uz znamu nejaku mlm-spolocnost,ktora ma dobre produkty dostupne pre kazdeho.tieto spoloc. ponukaju skolenia aj zdarma,kde ziskate nove skusenosti a znalosti a hlavne si vytvorite pasivny prijem a potom sa mozte osamostatnit-zaciatky su tazke ale funguje to!!mam vlastne skusenosti v spolocnosti mlm a najnovsie je to *** treba si verit-drzim palce

Toto nie je priestor určený na reklamu alebo nábor pracovníkov. Držte sa, prosím, témy a pravidiel diskusného fóra.
Pridané: 26.05.2008, 19:08:15
Užívateľ: anonym1211821686
Doporučujem si pozrieť paragrafy 153 až 155 zákonníka práce, je to podľa mňa celkom zorzumiteľné.

Vzdelávanie zamestnancov
§ 153

Zamestnávateľ sa stará o prehlbovanie kvalifikácie zamestnancov alebo o jej zvyšovanie. Zamestnávateľ prerokuje so zástupcami zamestnancov opatrenia zamerané na starostlivosť o kvalifikáciu zamestnancov, jej prehlbovanie a zvyšovanie.

§ 154

(1) Zamestnancovi, ktorý vstupuje do pracovného pomeru bez kvalifikácie, zabezpečuje zamestnávateľ získanie kvalifikácie zaškolením alebo zaučením. Po skončení zaškolenia alebo zaučenia vydá o tom zamestnávateľ zamestnancovi potvrdenie.

(2) Zamestnávateľ je povinný rekvalifikovať zamestnanca, ktorý prechádza na nové pracovisko alebo na nový druh práce, alebo na spôsob práce, ak je to nevyhnutné najmä pri zmenách v organizácii práce alebo pri iných racionalizačných opatreniach.

(3) Zamestnanec je povinný sústavne si prehlbovať kvalifikáciu na výkon práce dohodnutej v pracovnej zmluve. Prehlbovanie kvalifikácie je aj jej udržiavanie a obnovovanie. Zamestnávateľ je oprávnený uložiť zamestnancovi zúčastniť sa na ďalšom vzdelávaní s cieľom prehĺbiť si kvalifikáciu. Účasť na vzdelávaní je výkonom práce, za ktorý patrí zamestnancovi mzda.

§ 155

(1) Zamestnávateľ môže so zamestnancom uzatvoriť dohodu, ktorou sa zamestnávateľ zaväzuje umožniť zamestnancovi zvýšenie kvalifikácie poskytovaním pracovného voľna, náhrady mzdy a úhrady ďalších nákladov spojených so štúdiom, a zamestnanec sa zaväzuje zotrvať po skončení štúdia u zamestnávateľa určitý čas v pracovnom pomere alebo mu uhradiť náklady spojené so štúdiom, a to aj vtedy, keď zamestnanec skončí pracovný pomer pred skončením štúdia. Zamestnávateľ, ktorý zamestnáva menej ako 20 zamestnancov môže so zamestnancom uzatvoriť dohodu podľa odseku 2 aj pri prehlbovaní kvalifikácie, ak predpokladané náklady dosahujú aspoň 50 000 Sk. Dohoda sa musí uzatvoriť písomne, inak je neplatná.

(2) Dohoda podľa odseku 1 musí obsahovať

a) druh kvalifikácie a spôsob jej zvýšenia,
b) študijný odbor a označenie školy,
c) dobu, po ktorú sa zamestnanec zaväzuje zotrvať u zamestnávateľa v pracovnom pomere,
d) druhy nákladov a ich celkovú sumu, ktorú bude zamestnanec povinný uhradiť zamestnávateľovi, ak nesplní svoj záväzok zotrvať u neho v pracovnom pomere počas dohodnutej doby.

(3) Celková dohodnutá doba zotrvania v pracovnom pomere nesmie prekročiť päť rokov. Najvyššia suma úhrady vynaložených nákladov nesmie prekročiť tri štvrtiny celkovej sumy vynaložených nákladov. Ak zamestnanec splní svoj záväzok iba sčasti, povinnosť nahradiť náklady sa pomerne zníži.

(4) Do doby zotrvania v pracovnom pomere sa nezapočítava čas

a) základnej služby, náhradnej služby a civilnej služby,
b) rodičovskej dovolenky,
c) neprítomnosti v práci z dôvodu výkonu nepodmienečného trestu odňatia slobody a väzby, ak došlo k právoplatnému odsúdeniu.

(5) Zamestnávateľ môže so zamestnancom uzatvoriť dohodu podľa odseku 2 aj pri prehlbovaní kvalifikácie, ak predpokladané náklady dosahujú aspoň 100 000 Sk. V takom prípade nemožno zamestnancovi uložiť povinnosť prehlbovať si kvalifikáciu.

(6) Povinnosť zamestnanca na úhradu nákladov nevzniká, najmä ak

a) zamestnávateľ v priebehu zvyšovania kvalifikácie zastavil poskytovanie pracovného voľna a náhrady mzdy, pretože sa zamestnanec bez svojho zavinenia stal dlhodobo nespôsobilý na výkon práce, pre ktorú si zvyšoval kvalifikáciu,
b) pracovný pomer sa skončil výpoveďou danou zamestnávateľom z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) a b) alebo dohodou z tých istých dôvodov,
c) zamestnanec nemôže vykonávať podľa lekárskeho posudku alebo rozhodnutia orgánu štátnej zdravotníckej správy, alebo rozhodnutia orgánu sociálneho zabezpečenia prácu, pre ktorú si zvyšoval kvalifikáciu, prípadne stratil dlhodobo spôsobilosť vykonávať ďalej doterajšiu prácu z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. c),
d) zamestnávateľ nevyužíval v posledných 12 mesiacoch počas najmenej šiestich mesiacov kvalifikáciu, ktorú si zamestnanec zvýšil.
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Zobrazené príspevky 1-4 z celkového počtu 4


   

Viete, že...Viete, že... Vyhľadávacia funkcia na portáli Práca na dosah prehľadáva pracovné ponuky z 50 slovenských pracovných serverov a webstránok.
TOPlist