Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a prispôsobenie reklám. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Viac informácií Akceptujem
 
 
 
 
Hlavná stránka  |  Pokyny a pravidlá  |  Vyhľadávanie v diskusiách  |  Sociálna trojčlennosť

Viete, že...Viete, že... Na portáli Práca na dosah môžete vyhľadávať pracovné ponuky z celého slovenského internetu.
Diskusie » Problémy v zamestnaní » Rozšírenie pracovných povinností bez úpravy pracovnej zmluvy
 
Rozšírenie pracovných povinností bez úpravy pracovnej zmluvy
28.12.2011, 19:15:27 - Správca portálu
(Otázka poslaná emailom)

Pracujem na kontrole účtov v jednej finančnej inštitúcii,ktorá patrí do väčšej skupiny. V rámci tejto skupiny sú napr. banka, poisťovňa, stavebná sporiteľňa...
zamestnaná som v sporiteľni, s agendou na 8,15hod. Členovia tejto fin.skupiny však uzavreli zmluvu, na základe ktorej naša sporiteľňa bude vykonávať aj kontrolu účtov posťovne- čo je úplne iná agenda. Postupne- po troške nám to vsunuli do našich denných prác- bez úpravy pracovnej zmluvy, alebo platu, bez prijatia prac.sily. Nielen že ide o úplne inú agendu, nemáme vstupy do systémov danej poisťovne, kontroly robíme "naslepo"- len z jediného údaja a to je:konečný stav účtu k ultimu mesiaca....ešte kvôli tejto agende vytvárame nadčasy, aby sme ako-tak zastrešili našu pôvodnú prácu pre sporiteľňu. Zo začiatku nadradený tvrdil, že je to "len na rozbeh, kým je to vo fáze projektu"- na poslednej porade sme sa dozvedeli, že nám celá agenda zostáva, a nadčasy sa nebudú preplácať.(ani nemáme záujem ich mať, nakoľko to časovo tak či tak nestíhame- a viac ako 10 hod do číslic ani nevládzeme pozerať..)
postupuje zamestnávateľ v súlade so zákonom a právom, keď nám pridal ešte jednu spoločnosť pod kontrolu navyše- ale bez posily, a akejkoľvek úpravy platu, pričom pôvodná agenda nám ostala v celom rozsahu? aké máme možnosti sa brániť?

ZIZI
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Pridané: 29.12.2011, 08:39:55
Užívateľ: anonym1325143754
Tu si treba uvedomiť, že zamestnávateľ môže dočasne prideliť aj iné úlohy, ktoré nie sú v pracovnej zmluve - DOČASNE.

Čo sa týka toho o čom hovoríte, tak je potrebné prese preskúmať popis pracovných povinností vo vašej zmluve až potom sa dá niečo viac k tomu povedať.
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Zobrazené príspevky 1-1 z celkového počtu 1


   

Viete, že...Viete, že... Na portáli Práca na dosah môžete vyhľadávať pracovné ponuky z celého slovenského internetu.
TOPlist