Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a prispôsobenie reklám. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Viac informácií Akceptujem
 
 
 
 
Hlavná stránka  |  Pokyny a pravidlá  |  Vyhľadávanie v diskusiách  |  Sociálna trojčlennosť

Viete, že...Viete, že... Na portáli Práca na dosah môžete vyhľadávať pracovné ponuky z celého slovenského internetu.
Diskusie » Budovanie vašej kariéry » Pracovný pomer a rodičovský príspevok (presunuté)
 
Pracovný pomer a rodičovský príspevok (presunuté)
11.09.2011, 14:18:26 - Správca portálu

Dobry den,uz som raz pisala,trosku doplnim.RD mi konci v maji 2012,dcerku sme dali do MS na styri hodiny/lebo som este doma/,ak sa zamestnam,logicky dam ju na cely den.O vypovedi a ddohode v byvalom zamestnani ste mi uz odpovedali,dakujem.Najnovsie situacia vyzera tak,ze sa asi zamestnam v novej praci,mozno uz tento mesiac.Ak sa tak stane,dam vypoved dohodou byvalemu zamestnavatelovi,dceru do MS na cely den.Co RP? Stratim ho,patri mi? Viem,ze zrejme prejdem skusobnou dobou,rozumne bude dat vypoved az po nej,ale ak by SD nebola a brali by ma hned?Resp.mozem nechat nadalej dceru na styri hodiny/novy zamestnavatel bol informovany/,robit styri hodiny a neprist o RD? A este-od 1.marca 2012 mala uz nastupit na cely den/tri roky dovrsi az v maji/,ja by som sa mohla riadne zamestnat,patri mi este RP na zvysne tri mesiace,kym dosiahne tri roky?
Dakujem velmi pekne za odpoved
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Pridané: 11.09.2011, 14:19:40
Užívateľ: anonym1315743320
Od tohoto roku už môžete pracovať a poberať rodičovský príspevok zároveň. Nárok na príspevok máte ak sú splnené podmienky

a) riadne zabezpečenie starostlivosti o dieťa
- do troch rokov veku
- do šiestich rokov veku , ktoré má dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav,
- do šiestich rokov veku, ktoré je zverené do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov, najdlhšie tri roky od právoplatnosti prvého rozhodnutia o zverení dieťaťa do starostlivosti tej istej osobe

b) trvalý pobyt alebo prechodný pobyt (u cudzincov) oprávnenej osoby na území SR

Pridané: 01.02.2012, 17:01:18
Užívateľ: anonym1328111834
Môže byť manžel na rodičovskej dovolenke a pracovať? Môžem ja ako manželka súčasne poberať podporu v nezamestnanosti, na ktorú mám nárok /pracovala som 4 roky pred MD neptretržite/.
Pridané: 01.02.2012, 18:30:42
Užívateľ: anonym1328117269
Môže byť manžel na rodičovskej dovolenke a pracovať? Môžem ja ako manželka súčasne poberať podporu v nezamestnanosti, na ktorú mám nárok /pracovala som 4 roky pred MD neptretržite/.

Na nárok na rodičovský príspevok nemá vplyv to či poberateľ pracuje. To platí od roku 2011, t.j. váš manžel môže pracovať a poberať rodičovský príspevok ak sú splnené bežné podmienky.

Čo sa týka tej podpory, treba to upresniť: asi sa pýtate či dostanete podporu ak skončíte materskú, resp. rodičovskú dovolenku a pôjdete sa prhlásiť do evidencie. Budem odpovedať v tej súvislosti.

Nárok na podporu v nezamestnanosti je daný tým, či bol žiadateľ poistený v nezamestnanosti aspoň dva roky za posledné tri roky. Po novom sa chápe ako obdobie poistenia aj materaská a teda nárok by ste mohli mať.

Pridané: 30.07.2012, 13:35:49
Užívateľ: anonym1343648075
Som študent a chcem sa zamestnať na dohodu. Chcem sa opýtať, či stratím rodičovský príspevok?
Pridané: 30.07.2012, 17:28:29
Užívateľ: anonym1343658429
Som študent a chcem sa zamestnať na dohodu. Chcem sa opýtať, či stratím rodičovský príspevok?

Nárok na rodičovský príspevok nie je ovplyvnený skutočnosťou či pracujete alebo nie, podmienkou však je zabezpečenie riadnej starostlivosti o dieťa.
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Zobrazené príspevky 1-5 z celkového počtu 5


   

Viete, že...Viete, že... V diskusnom fóre Hovorte o zamestnaní môžete vkladať príspevky aj anonymne vďaka čomu je chránené vaše súkromie.
TOPlist