Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a prispôsobenie reklám. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Viac informácií Akceptujem
 
 
 
 
Hlavná stránka  |  Pokyny a pravidlá  |  Vyhľadávanie v diskusiách  |  Sociálna trojčlennosť

Viete, že...Viete, že... Na portáli Práca na dosah môžete vyhľadávať pracovné ponuky z celého slovenského internetu.
Diskusie » Problémy v zamestnaní » Pracovná zmluva a ukončenie pracovného pomeru počas zastupovania materskej a rodičovskej dovolenky
 
Pracovná zmluva a ukončenie pracovného pomeru počas zastupovania materskej a rodičovskej dovolenky
07.03.2014, 08:53:34 - blondzy
Dobrý deň,

22.12.2011 som podpísala so zamestnávateľom zmluvu na dobu určitú od 1.1.2012 do 31.12.2012. Od 1.1.2013 som pokračovala v zamestnaní. Ak to chápem správne, zmluva sa mi automaticky zmenila na zmluvu na dobu neurčitú, keďže som pracovala ďalej s vedomím zamestnávateľa. 7.3.2013 mi však dal zamestnávateľ znova podpísať dohodu (dohoda o zmene pracovných podmienok § 54 ZP, zastupovanie počas materskej a rodičovskej dovolenky), že moja zmluva je iba na zastupovanie počas materskej dovolenky (nikdy ani nespomenul, že by mala byť na dobu neurčitú) A zmluvu som musela podpísať.

Moje otázky:

1, moja pracovná zmluva má číslo xx/yyy/10. Dohoda zo 7.3.2013 sa však odvoláva na zmluvu s číslom xx/yyy/11. Je teda táto dohoda platná alebo nie? Je možné ju nejako napadnúť?

2, mám možnosť zmeniť zamestnanie, kde však odo mňa chcú aby som nastúpila už 1.4.2014. Aké mám v mojom konkrétnom prípade možnosti ukončiť súčasný pracovný pomer a nastúpiť do nového zamestnanie ak mi zamestnávateľ odmietne podpísať skončenie pracovného pomeru dohodou?

Ďakujem za každú radu
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Pridané: 08.03.2014, 10:06:56
Užívateľ: anonym1394268070
Prečo uvádzate, že ste to museli podpísať? Robili na vás nátlak? To by znamenalo, že je dodatok neplatný. Rovnako ak sú v ňom chybné údaje (napr. to číslo zmluvy), tak je to tiež možné, že je dodatok neplatný (dodatok k neexistujúcej zmluve je nezmysel). Avšak záväzne posúdiť jeho platnoť môže len súd, čiže viac sa k tomu nedá povedať.


Ak dáte výpoveď hneď a zároveň oznámite, že nezotrváte počas výpovednej doby u zamestnávateľa (ak ste sa nezaviazali v pracovnej zmluve, že počas výpovednej doby zotrváte), tak sa môže váš pracovný pomer skončiť tak, aby ste mohli od 1.4. nastúpiť u nového zamestnávateľa.
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Zobrazené príspevky 1-1 z celkového počtu 1


   

Viete, že...Viete, že... V diskusnom fóre Hovorte o zamestnaní môžete vkladať príspevky aj anonymne vďaka čomu je chránené vaše súkromie.
TOPlist