Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a prispôsobenie reklám. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Viac informácií Akceptujem
 
 
 
 
Hlavná stránka  |  Pokyny a pravidlá  |  Vyhľadávanie v diskusiách  |  Sociálna trojčlennosť

Viete, že...Viete, že... Výsledky vyhľadávania si môžete nechať posielať každý deň na e-mail bez toho, aby ste sa museli zaregistrovať.
Diskusie » Problémy v zamestnaní » nonstop dostupnosť na služobnom mobile alebo porušenie smernice a porušenie pracovnej disciplíny
 
nonstop dostupnosť na služobnom mobile alebo porušenie smernice a porušenie pracovnej disciplíny
25.11.2014, 22:47:09 - m8r-rhx2h9@mailinator.com
Dobrý deň,
chcem sa opýtať či je možné aby zamestnávateľ požadoval od zamestnanca neustálu dostupnosť na služobnom mobile ?
Vyberam z danej smernice:
Zamestnanec je povinný mať mobilný telefón trvale zapnutý a reagovať na prichádzajúce volania.
Viacnásobné porušenie tejto povinnosti môže byť zamestnávateľom hodnotené ako porušenie pracovnej
disciplíny.
Pričom v pracovnej zmluve nie je o neustálej dostupnosti na mobilnom čísle žiadna zmienka. Zamestnávateľ sa nám stále vyhráža internou smernicou, že porušujeme pracovnú disciplínu ak napríklad v nočných hodinách nezodvihneme služobný mobilný telefón.
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Pridané: 06.12.2014, 08:35:43
Užívateľ: anonym1417850917
Zamestnávateľ si môže dohodnúť so zamestnancom podmienky pohotovosti ale môže ju nariadiť ak je to nevyhnutné, ale najviac v rozsahu osem hodín v týždni a najviac v rozsahu 100 hodín v kalendárnom roku. Nad tento rozsah je pracovná pohotovosť prípustná len po dohode so zamestnancom.

Podľa zákona sa za neaktívnu pohotovosť, ktorá sa nepočíta do pracovného času musí platiť príplatok 20%.

Trvajte na dohodnutí podmienok pohotovosti v pracovnej zmluve. Podľa možnosti sa dohodnite s kolegami a vyjednávajte spoločne, nie jednotlivo.
Pridané: 03.01.2015, 21:56:34
Užívateľ: m8r-rhx2h9@mailinator.com
Ďakujem Vám za zaslané informácie. Zatiaľ sa naša situácia nevyhrotila a dúfam, že v prípade konfliktu sa nám spoločne podarí vyjednať normálne podmienky pre spokojnosť oboch strán.
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Zobrazené príspevky 1-2 z celkového počtu 2


   

Viete, že...Viete, že... Vyhľadávacia funkcia na portáli Práca na dosah prehľadáva pracovné ponuky z 50 slovenských pracovných serverov a webstránok.
TOPlist