Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a prispôsobenie reklám. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Viac informácií Akceptujem
 
 
 
 
Hlavná stránka  |  Pokyny a pravidlá  |  Vyhľadávanie v diskusiách  |  Sociálna trojčlennosť

Viete, že...Viete, že... Výsledky vyhľadávania si môžete nechať posielať každý deň na e-mail bez toho, aby ste sa museli zaregistrovať.
Diskusie » Ostatné » Nevyčerpaná dovolenka
 
Nevyčerpaná dovolenka
04.01.2015, 00:22:34 - peter
Veľmi pekne Vás prosím o radu. Zamestnanec u nás pracoval na dobu určitú( do 31.12). Začiatkom decembra sme sa dohodli( iba ústne, novú zmluvu sme plánovali podpísať do konca roka), že ostáva u nás ďalej pracovať a časť nevyčerpanej dovolenky si prenesie do nového roka a v mesiaci január ju bude čerpať. No koncom decembra oznámil, že odchádza. Pri odovzdávaní agendy sme zistili, že nám náš zamestnanec
" ukradol" klientov a bude s nimi pokračovať v činnosti, ktorú vykonával pod svojim menom, aj napriek tomu, že jeden z bodov pracovnej zmluvy hovoril o pokute v prípade, ak by k niečomu takému došlo. Mňa teraz ale zaujíma jeho nevyčerpaná dovolenka. Musím mu ju vyplatiť? Prosím , poradíte mi?
Veľmi pekne Vám ďakujem
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Pridané: 04.01.2015, 15:17:18
Užívateľ: anonym1420380906
Podľa zákona musíte dovolenku zamestnancovi preplatiť ak ju nebolo možné vyčerpať do skončenia pracovného pomeru.

Ak vám zamestnanec spôsobil škodu, tak je potrebné sa s ním buď dohodnúť na jej uhradení, ak ju spôsobenie škody uznal. Ak to neuznáva, tak sa bude treba obrátiť na súd a dokázať, že škoda bola spôsobená.
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Zobrazené príspevky 1-1 z celkového počtu 1


   

Viete, že...Viete, že... Na portáli Práca na dosah môžete vyhľadávať pracovné ponuky z celého slovenského internetu.
TOPlist