Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a prispôsobenie reklám. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Viac informácií Akceptujem
 
 
 
 
Hlavná stránka  |  Pokyny a pravidlá  |  Vyhľadávanie v diskusiách  |  Sociálna trojčlennosť

Viete, že...Viete, že... Ak sa vám nechce pri vyhľadávaní vypisovať názov pracovnej pozície stačí kliknúť na "Nechce sa mi písať" a môžete názov vybrať zo zoznamu.
Diskusie » Ostatné » nástup po rodičovskej dovolenke
 
nástup po rodičovskej dovolenke
04.05.2017, 21:44:53 - tinky81
Prosím Vás chcela by som poprosiť o radu. Mala by som nastúpiť do práce 9.5., ale do dnešného dňa mi môj zamestnávateľ neodpísal na moje ounámenie o návrate do práce, v ktorom som žiadala o vyjadrenie k čerpaniu dovolenky. Mám nevyčerpanú dovolenku, ktorú som nedočerpala pre nástupom na materskú plus dovolenka, ktorá mi plynula počas MD. Od zamestnanca, ktorý tam pracuje viem, že mi ju nedovolia vyčerpať, môže mi teda prepadnúť, alebo mi ju musia preplatiť. Zamestnávateľ na mňa tlačí aby som podpísala dohodu o ukončení pracovného pomeru. Pravdepodobne som ale druhý krát tehotná, no nemám to ešte potvrdené lekárom, pretože som ešte nebola, nejdem tomu uveriť, lebo s manželom sme určite neplánovali dieťa, hlavne ja po mojom 1 tehotenstve. Ak sa mi aj potvrdí tehotenstvo lekárom, určite to bude rizikové tehotenstvo, preto sa chcem opýtať, či môžem automaticky poslať zamestnávateľovi moju maródku od prvého dňa nástupu, kedy by som mala nastúpiť do práce, alebo je tam nejaká povinosť odrobiť nejaké dni v práci, aby ma nemohol prepustiť, a musel by mi zas držať moje pracovné miesto pretože viem že to bude mať v zámere urobiť.
Zo zákona je držať pracovné miesto 3 roky, ale takto by to bolo pre mňa 6 rokov. A to som pol roka popri dieťati pracovala pre tohot zamestnávateľa, len potom sa zmenili vedúci a prerušili mi dohodu, ale tieto dni sa asi aj tak nezapočítavajú nikde a nemajú vplyv na nič, že??
Prosím poradte mi , či ma môže prepustiť, ak mu dohodu o ukončení nepodpíšem
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Pridané: 05.05.2017, 21:36:00
Užívateľ: anonym1494012565
Nevyčerpaná dovolenka sa musí preplatiť pri skončení pracovného pomeru.

Ak nepodpíšete dohodu tak by vás mohli prepustiť, ale museli by uviesť platný dôvod podľa zákona. Mohlo by to byť napr. pre nadbytočnosť, v takom prípade by ste samozrejme dostali odstupné. Nemali by ste podpisovať dohodu, ktorá vám nevyhovuje aj keby na vás tlačili. V skutočnosti vás nemajú ako prinútiť, taká dohoda podpísaná nasilu by bola neplatná.

Na PN môžete ísť aj hneď v prvý deň po skončení MD ak o tom rozhodne váš lekár.

Zákaz výpovede (t.j. nie držanie pracovného miesta) je ak ste tehotná alebo ste na materskej resp. rodičovskej dovolenke. Môže to byť aj rodičovská dovolenka niekoľko krát za sebou.
Pridané: 12.03.2019, 15:19:15
Užívateľ: anonym1552399959
Dobry den potrebujem sa poradit, 23.3 bude mat syn 3 a mne konci rodicovska dovolenka. Som stale zamestnana ale na moje miesto sef prijal novu kolegynu nie na zastupovanie ale normalne na dobu neurcitu. Celkovo som bola doma 6 a pol roka lebo mam dve deti. Ale pred narodenim syna sa mi skoncila rodicovska s dcerou a tak som potrebovala nastupit na par mesiacov do prace. Sme mala firma a sef nemoze mat dve asistentky tak mi dal podpisat dodatok o zmene druhu prace z asistentky na pracovnika na prevadzke. Teraz mi moze ale ponuknut toto miesto a ja uz ani nemam pravo trvat na svojom mieste asistentky ani na odstupne. Co mam robit prosim?
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Zobrazené príspevky 1-2 z celkového počtu 2


   

Viete, že...Viete, že... Na portáli Práca na dosah môžete vyhľadávať pracovné ponuky z celého slovenského internetu.
TOPlist