Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a prispôsobenie reklám. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Viac informácií Akceptujem

Hlavná stránka  |  Pokyny a pravidlá  |  Vyhľadávanie v diskusiách  |  Sociálna trojčlennosť

Viete, že...Viete, že... Na portáli Práca na dosah môžete vyhľadávať pracovné ponuky z celého slovenského internetu.
Diskusie » Odchod zo zamestnania » Nárok na odstupné v roku 2016

Téma je uzavretá Nárok na odstupné v roku 2016
02.01.2016, 09:54:14 - Správca portálu
Čo hovorí aktuálny zákonník práce o odstupnom? Aké sú podmienky získania nároku na odstupné?
Téma bola uzavretá, nemožno do nej prispievať.  |  Poslať tému známemu e-mailom
Pridané: 04.01.2016, 08:44:24
Užívateľ: anonym1451892647
Dobry den, neuvazene som prislupila na skoncenie PP dohodou.Zamestnavatel mi ponukol 3 mesacne odstupne a preplatenie dovolenky. Druha moznost bola vypoved z dovodu zrusenia pracovneho miesta. PP skoncil dnom 31.12.2015. Zaroven od tohto dna som na PN. Komu mam dorucit doklad o PN? Socialnej poistovni? Ako mam za tychto okolnosti riesit zdravotnu poistovnu a co je potrebne jej dorucit? Na urad prace sa pojdem zaevidovat az po skonceni PN alebo je potrebne uz pocas PN? PP trval nepretrzite 3,5 roka.
Pridané: 04.01.2016, 18:00:43
Užívateľ: anonym1451926700
Dobry den, neuvazene som prislupila na skoncenie PP dohodou.Zamestnavatel mi ponukol 3 mesacne odstupne a preplatenie dovolenky. Druha moznost bola vypoved z dovodu zrusenia pracovneho miesta. PP skoncil dnom 31.12.2015. Zaroven od tohto dna som na PN. Komu mam dorucit doklad o PN? Socialnej poistovni? Ako mam za tychto okolnosti riesit zdravotnu poistovnu a co je potrebne jej dorucit? Na urad prace sa pojdem zaevidovat az po skonceni PN alebo je potrebne uz pocas PN? PP trval nepretrzite 3,5 roka.

Doklad o práceneschopnosti doručte priamo sociálnej poisťovni. Počas práceneschopnosti ste poistencom štátu aj čo sa týka zdravotného poistenia. Na úrad práce sa budete môcť prihlásiť až po skončení PN (do 7. dní od skončenia), pretože by vás aj tak odmietli zaradiť do evidencie.
Pridané: 04.01.2016, 21:43:47
Užívateľ: anonym1451892647

Doklad o práceneschopnosti doručte priamo sociálnej poisťovni. Počas práceneschopnosti ste poistencom štátu aj čo sa týka zdravotného poistenia. Na úrad práce sa budete môcť prihlásiť až po skončení PN (do 7. dní od skončenia), pretože by vás aj tak odmietli zaradiť do evidencie.

Dakujem. Ale na doklade DPN mi lekar uviedol posledneho zamestnavatela a odporucil dorucit to jemu vzhladom na to ze som este v ochrannej lehote 7 dni. Bol tento. postup spravny?
Pridané: 05.01.2016, 16:41:48
Užívateľ: anonym1452008447

Dakujem. Ale na doklade DPN mi lekar uviedol posledneho zamestnavatela a odporucil dorucit to jemu vzhladom na to ze som este v ochrannej lehote 7 dni. Bol tento. postup spravny?

Môžete to tiež tak spraviť, nie je to problém.
Pridané: 14.01.2016, 16:20:12
Užívateľ: anonym1452784477
Dobry den,zaujímalo by ma ako sa dá riešiť nasledovný problém.Som zamestancom stavebnej firmy.Zamestnavatel nám nedáva výplatné pásky ani stravné lístky.Daňový bonus vzpláca raz za tri mesiace,no nie v plnej výške ale ešte aj z toho sťahuje daň.Nemáme vôbec prehľad o ničom čo sa týka mzdy.Uz sme písali aj na inšpektorát práce,mal kontrolu a odpoved nám prišla,že u neho je všetko v poriadku.Tak to nám nikto nepomôže?ako to môže byť v poriadku ked on nedodržuje zákony?
Pridané: 14.01.2016, 23:05:25
Užívateľ: Správca portálu
Dobry den,zaujímalo by ma ako sa dá riešiť nasledovný problém.Som zamestancom stavebnej firmy.Zamestnavatel nám nedáva výplatné pásky ani stravné lístky.Daňový bonus vzpláca raz za tri mesiace,no nie v plnej výške ale ešte aj z toho sťahuje daň.Nemáme vôbec prehľad o ničom čo sa týka mzdy.Uz sme písali aj na inšpektorát práce,mal kontrolu a odpoved nám prišla,že u neho je všetko v poriadku.Tak to nám nikto nepomôže?ako to môže byť v poriadku ked on nedodržuje zákony?

Presunuté do samostatnej témy:

Inšpektorát práce - preverenie porušenia zákona

Pridané: 19.01.2016, 18:49:38
Užívateľ: anonym1453225316
Dobry večer mam prozbu s ktorou neviem co robyť od 26.4.2015 som na pn. koncom aprila mi končila zmluva ktoru mi mali predlžiť no už bude rok v aprili ako som na pn.Myslim si že mi už zmluvu nepredlžia som na polovičnom invalidnom no chcela by som vedieť či mam narok na podporu.Odrobenych mam skoro 25 rokov a invalidny mam od roku 2010.Prosim vas o radu.Dakujem
Pridané: 20.01.2016, 08:49:59
Užívateľ: anonym1453275783
Dobry večer mam prozbu s ktorou neviem co robyť od 26.4.2015 som na pn. koncom aprila mi končila zmluva ktoru mi mali predlžiť no už bude rok v aprili ako som na pn.Myslim si že mi už zmluvu nepredlžia som na polovičnom invalidnom no chcela by som vedieť či mam narok na podporu.Odrobenych mam skoro 25 rokov a invalidny mam od roku 2010.Prosim vas o radu.Dakujem

Nárok na podporu môžete mať v prípade, že v posledných troch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie ste mali poistenie v nezamestnanosti najmenej dva roky, t. j. 730 dní. Túto podmienku spĺňate, ak by ste sa do evidencie prihlásili hneď po skončení PN.

Okrem toho, v prípade poberania invalidného dôchodku máte nárok na dávky v nezamestnanosti v prípade, že vaša miera poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť nie je viac ako 70 %. Uvádzate, že máte polovičný invalidný dôchodok, takže to by ste mali tiež spĺňať.
Pridané: 20.01.2016, 13:51:48
Užívateľ: anonym1453293539
Dobry den, zaujíma ma jeden prípad ked zamestnávatel využil možnosť prepustiť zamestnancov na základe par63 ods.1 písm.a )zákonníka práce a so zamestnancami sa dohodol na skončení pracovného pomeru k určitému dňu- čiže podpísali dohodu o ukončení PP. Dôvod ukončenia pracovného pomeru uviedol avšak nedodržal podmienky pre odstupné ktoré im podľa zákona prináleží. Naviac však sa dohodol na vyplatení odmeny za určených podmienok. Ako postupovať aby zamestnávatel aj napriek nad rámec zákona sľúbenéhej odmene dodržal zákonom stanovené podmienky pre odstupné podľa par.76Zakonika práce? Vopred ďakujem za odpoved
Pridané: 20.01.2016, 18:01:11
Užívateľ: anonym1453309156
Dobry den, zaujíma ma jeden prípad ked zamestnávatel využil možnosť prepustiť zamestnancov na základe par63 ods.1 písm.a )zákonníka práce a so zamestnancami sa dohodol na skončení pracovného pomeru k určitému dňu- čiže podpísali dohodu o ukončení PP. Dôvod ukončenia pracovného pomeru uviedol avšak nedodržal podmienky pre odstupné ktoré im podľa zákona prináleží. Naviac však sa dohodol na vyplatení odmeny za určených podmienok. Ako postupovať aby zamestnávatel aj napriek nad rámec zákona sľúbenéhej odmene dodržal zákonom stanovené podmienky pre odstupné podľa par.76Zakonika práce? Vopred ďakujem za odpoved

Upozornili ste zamestnávateľa na to, že zákon musí dodržať a že nie je možné to porušiť ani vtedy ak sa zamestnanec písomne vzdá svojich nárokov zo zákona (tak úkon je neplatný)? Vyzvite ho, aby zákon dodržal - urobte to písomne, s potvrdením o doručení.

Ak zamestnávateľ ani po výzve nebude chcieť dodržať zákon, tak sa budete musieť obrátiť na súd aby ho k tomu prinútil.
Téma bola uzavretá, nemožno do nej prispievať.  |  Poslať tému známemu e-mailom
Zobrazené príspevky 1-10 z celkového počtu 110
Strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Viete, že...Viete, že... Vyhľadávacia funkcia na portáli Práca na dosah prehľadáva pracovné ponuky z 50 slovenských pracovných serverov a webstránok.
TOPlist