Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a prispôsobenie reklám. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Viac informácií Akceptujem

Hlavná stránka  |  Pokyny a pravidlá  |  Vyhľadávanie v diskusiách  |  Sociálna trojčlennosť

Viete, že...Viete, že... Vyhľadávať v pracovných ponukách môžete aj v cudzom jazyku.
Diskusie » Odchod zo zamestnania » Nárok na odstupné v roku 2015

Téma je uzavretá Nárok na odstupné v roku 2015
01.01.2015, 00:00:00 - Správca portálu
Čo hovorí aktuálny zákonník práce o odstupnom? Aké sú podmienky získania nároku na odstupné?
Téma bola uzavretá, nemožno do nej prispievať.  |  Poslať tému známemu e-mailom
Pridané: 09.01.2015, 15:00:16
Užívateľ: anonym1420811902
Ahojte, chcem sa spytat ci mi viete poradit, v oblasti odstupneho. Je to moja prva praca cize nemam moc skusenosti s takymito vecami.
Mam narok na odstupne ak som mala zmluvu na dohodu? Vypoved som dostala s okamzitou platnostou.
Dakujem za radu..
Pridané: 09.01.2015, 20:30:45
Užívateľ: anonym1420831218
Ahojte, chcem sa spytat ci mi viete poradit, v oblasti odstupneho. Je to moja prva praca cize nemam moc skusenosti s takymito vecami.
Mam narok na odstupne ak som mala zmluvu na dohodu? Vypoved som dostala s okamzitou platnostou.
Dakujem za radu..

Ak myslíte dohodu o pracovnej činnosti tak určite nárok na odstupné nemáte.

V prípade skončenia skôr ako uplynie čas na ktorú bola dohoda uzavretá je zo zákona povinná 15 dňová výpovedná doba. Z akého dôvodu malo byť to okamžité skončenie?
Pridané: 13.01.2015, 22:43:17
Užívateľ: anonym1421185365
Dobry vecer.
Prosim vas, ako postupovat ak mi zamestnavatel odmieta vyplatit odstupne, lebo tvrdi ze nan nemam narok.
Pracovny pomer sme ukoncili dohodou, podla par. 60 v naväznosri na par. 63 ods. 1 pism. b). Nevztahuje sa na to par. 76, ktory hovori, ze na 2 odstupne platy mam narok ak som tam pracovala viac ako 2 roky?
Dohodu sme podpisali v novembri s tym, ze prac. pomer sa skonci 31.12.
V praci som bola este prvy decembrovy tyzden a potom som do konca roka bola PN.
Dakujem velmi pekne za odpoved
Pridané: 14.01.2015, 07:57:25
Užívateľ: anonym1421218462
Dobry vecer.
Prosim vas, ako postupovat ak mi zamestnavatel odmieta vyplatit odstupne, lebo tvrdi ze nan nemam narok.
Pracovny pomer sme ukoncili dohodou, podla par. 60 v naväznosri na par. 63 ods. 1 pism. b). Nevztahuje sa na to par. 76, ktory hovori, ze na 2 odstupne platy mam narok ak som tam pracovala viac ako 2 roky?

Ak je v dohode uvedený dôvod skončenia podľa §63 odsek 1 písmeno b) tak určite máte nárok na odstupné, dokonca aj vtedy ak pracovný pomer trval menej ako dva roky.

Výška odstupného je potom závislá od dĺžky trvania pracovného pomeru, ak ku dňu skončenia pracovného pomeru to bolo dva roky tak máte nárok na dvojmesačné odstupné. Je to súdne vymáhateľné.
Pridané: 14.01.2015, 08:09:13
Užívateľ: anonym1421185365
Dobry vecer.

Ak je v dohode uvedený dôvod skončenia podľa §63 odsek 1 písmeno b) tak určite máte nárok na odstupné, dokonca aj vtedy ak pracovný pomer trval menej ako dva roky.

Výška odstupného je potom závislá od dĺžky trvania pracovného pomeru, ak ku dňu skončenia pracovného pomeru to bolo dva roky tak máte nárok na dvojmesačné odstupné. Je to súdne vymáhateľné.

Dakujem velmi pekne za odpoved.
Pracovala som tam 2 roky a 8 mesiacov.
Najskor ich mam ja poziadat o doplatenie a aj tak nespravia tak potom dat na Inspektorat prace?
Teraz mi pride posledna vyplata. Je tam nejaka lehota do ktorej mam o to doplatenue poziadat?
Dakujem.
Pridané: 14.01.2015, 14:02:30
Užívateľ: anonym1421240282
Skončenie pracovnej zmluvy počas materskej.
Dobrý deň, pracujem v štátnej službe,zmluvu mám dočasnú, na šesť mesiacov, 2 mesiace pred ukončením zmluvy som nastúpila na materskú dovolenku, Je zamestnávateľ povinný držať mi miesto po ukončení materskej???
Pridané: 14.01.2015, 16:28:26
Užívateľ: anonym1421248592
Dobry vecer.

Dakujem velmi pekne za odpoved.
Pracovala som tam 2 roky a 8 mesiacov.
Najskor ich mam ja poziadat o doplatenie a aj tak nespravia tak potom dat na Inspektorat prace?
Teraz mi pride posledna vyplata. Je tam nejaka lehota do ktorej mam o to doplatenue poziadat?
Dakujem.

Odstupné má byť vyplatené spolu s poslednou výplatou. Ak vám to nezaplatia, tak potom je tam trojročná premlčacia lehoty, ktorá však môže byť aj dlhšia ak súd rozhodne, že to je opodstatnené.

Dajte vedieť zamestnávateľovi, že vy máte nárok na odstupné. Odvolajte sa na § 76 odek 2 písmeno b) Zákonníka práce

"Zamestnancovi patrí pri skončení pracovného pomeru dohodou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) alebo písm. b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu, odstupné najmenej v sume ... dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku, ak pracovný pomer zamestnanca trval najmenej dva roky a menej ako päť rokov...""

Ak by zamestnávateľ odmietal nárok uznať tak to potom teda môžete nechať preveriť inšpektorátom.
Pridané: 14.01.2015, 16:32:38
Užívateľ: Správca portálu
Skončenie pracovnej zmluvy počas materskej.
Dobrý deň, pracujem v štátnej službe,zmluvu mám dočasnú, na šesť mesiacov, 2 mesiace pred ukončením zmluvy som nastúpila na materskú dovolenku, Je zamestnávateľ povinný držať mi miesto po ukončení materskej???

Otázka je presunutá do samostatnej témy, odpovede sledujte tu:

Štátna služba a materská dovolenka

Pridané: 18.01.2015, 02:55:27
Užívateľ: anonym1421545902
Dobry vecer.ospravedlnujem sa ze pisem do nespravnej casti asi, kludne to presunte.len by som.prosila o radu, ci je mozne o zamestmavetela vymamit peniaze z vyplaty, konkretne cast provizie z predaja. V pracivnej zmluve sa tento pojem neobjavuje, iba zakladna mzda. Ale na vyplarnej paske sa to pise v kolonke premie. Skoncila som pracovny pomer a za posledny mesiqc mi ich nevyplatili. Da sa nejako postupovat ci ani nie? Dakujem za odpoved vopred.
Pridané: 18.01.2015, 12:10:57
Užívateľ: Správca portálu
Dobry vecer.ospravedlnujem sa ze pisem do nespravnej casti asi, kludne to presunte.len by som.prosila o radu, ci je mozne o zamestmavetela vymamit peniaze z vyplaty, konkretne cast provizie z predaja. V pracivnej zmluve sa tento pojem neobjavuje, iba zakladna mzda. Ale na vyplarnej paske sa to pise v kolonke premie. Skoncila som pracovny pomer a za posledny mesiqc mi ich nevyplatili. Da sa nejako postupovat ci ani nie? Dakujem za odpoved vopred.

Príspevok bol presunutý do samostatnej témy, odpovede sledujte tu:

Nevyplatená provízia pri skončení pracovného pomeru

Téma bola uzavretá, nemožno do nej prispievať.  |  Poslať tému známemu e-mailom
Zobrazené príspevky 1-10 z celkového počtu 260
Strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Viete, že...Viete, že... Výsledky vyhľadávania si môžete nechať posielať každý deň na e-mail bez toho, aby ste sa museli zaregistrovať.
TOPlist