Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a prispôsobenie reklám. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Viac informácií Akceptujem
 
 
 
 
Hlavná stránka  |  Pokyny a pravidlá  |  Vyhľadávanie v diskusiách  |  Sociálna trojčlennosť

Viete, že...Viete, že... V diskusnom fóre Hovorte o zamestnaní môžete vkladať príspevky aj anonymne vďaka čomu je chránené vaše súkromie.
Diskusie » Odchod zo zamestnania » Nahradnik
 
Nahradnik
14.07.2014, 14:00:45 - Miska
Moze zamestnavatel dat do pracovnej zmluvy,ze pri vypovedi si mam hladat nahradu za seba?
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Pridané: 14.07.2014, 16:23:05
Užívateľ: anonym1405347587
No veď ďať môže, ale zamestnanec s tým nemusí súhlasiť. O čo tam má ísť, čo konkrétne sleduje zamestnávateľ tým, že tam chce dať takú klauzulu? Je za nedodržanie nejaká sankcia? Pretože ak nie je, tak to zamestnanec v podstate môže ignorovať.

Ale každopádne je to dosť neštandardné. Určite nie je možné výpoveď podmieňovať takým niečím, lebo to by bolo v rozpore so zákonom. Môže to byť formulované len ako nejaká údajná náhrada škody napr. v situáciách ak zamestnávateľ zaplatil veľké peniaze pracovnej agentúre za sprostredkovanie a potom keby mu zamestnanec odišiel nejako príliš skoro tak by musel znovu vynaložiť ďalšie peniaze na hľadanie nového tak si to akože chce poistiť???
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Zobrazené príspevky 1-1 z celkového počtu 1


   

Viete, že...Viete, že... Na portáli Práca na dosah môžete vyhľadávať pracovné ponuky z celého slovenského internetu.
TOPlist