Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a prispôsobenie reklám. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Viac informácií Akceptujem
 
 
 
 
Hlavná stránka  |  Pokyny a pravidlá  |  Vyhľadávanie v diskusiách  |  Sociálna trojčlennosť

Viete, že...Viete, že... V diskusnom fóre Hovorte o zamestnaní môžete vkladať príspevky aj anonymne vďaka čomu je chránené vaše súkromie.
Diskusie » Problémy v zamestnaní » Inšpektorát práce - preverenie porušenia zákona » Nový Príspevok
 
Nový Príspevok
Odpoveď na príspevok
dobrý deň, môže zamestnávateľ žiadať už na výberové konanie potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti? Ak áno ak uchádzať neuspeje má povinnosť zamestnávateľ náklady spôsobené so zdravotnou prehliadkou uhradiť? Resp. ak aj uspeje, náklady zamestnávateľ uhradí?

Zákon neupravuje podmienky výberového konania v súkromných organizáciách, takže na vašu prvú otázku možno odpovedať len tak, že žiadny zákon mu to nezakazuje ani mu to nestanovuje ako podmienku. Informácie o zdravotnom stave však sú chránené a vy teda nemáte povinnosť ich poskytovať ani keď vás o to niekto požiada - ak nechcete.

Iná vec je, že povaha vykonávanej práce môže byť taká, že je na to potrebná zdravotná spôsobilosť potvrdená lekárom. To sa však robí tak, že sa to uvedie ako požiadavka v podmienkach a predpokladá sa, že uchádzači, ktorí sa prihlásili, sú spôsobilí. Vybraný uchádzať potom donesie lekárske potvrdenie pre zamestnávateľa.

Náklady na lekárske potvrdenie môže zamestnávateľ komukoľvek, ale zvyčajne sa to robí len pre vybraného uchádzača pri nástupe do zamestnania (niektorí zamestnávatelia to ani vtedy nepreplatia). Zamestnávateľ nemá povinnosť neúspešným uchádzať preplácať akékoľvek náklady, pokiaľ to vopred nesľúbil v oznámení o výberovom konaní.
Znenie
Opíšte kód z obrázku
Pri zadávaní kódu z obrázku nemusíte rozlišovať veľké a malé písmená.

 


   

Viete, že...Viete, že... Ak sa vám nechce pri vyhľadávaní vypisovať názov pracovnej pozície stačí kliknúť na "Nechce sa mi písať" a môžete názov vybrať zo zoznamu.
TOPlist