Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a prispôsobenie reklám. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Viac informácií Akceptujem
 
 
 
 
Hlavná stránka  |  Pokyny a pravidlá  |  Vyhľadávanie v diskusiách  |  Sociálna trojčlennosť

Viete, že...Viete, že... Vyhľadávať v pracovných ponukách môžete aj v cudzom jazyku.
Diskusie » Problémy v zamestnaní » Inšpektorát práce - preverenie porušenia zákona » Nový Príspevok
 
Nový Príspevok
Odpoveď na príspevok
Prvá vec, určite má význam podať podnet na inšpektorát práce viac krát. Pri opakovanom ohlásení by už mohli byť dôkladnejší, prípadne to môže dostať do rúk iný pracovník ako minule a ten nemusí byť zhovievavý. Môžete tiež skúsiť kontaktovať so sťažnosťou vedúceho miestneho inšpektorátu práce alebo generálneho riaditeľa národného inšpektorátu práce.

Ďalej, ak sa znovu stane, že inšpektorát práce vyhodnotí situáciu ako bezproblémovú a zároveň nepochodíte ani u vedúcich pracovníkov inšpektorátu, tak môžete podať sťažnosť na ministerstve práce.

Ak tam nepochodíte, tak môžete vec skúsiť riešiť cez úrad ombudsmana. Ombudsman nemôže zrušiť alebo zmeniť rozhodnutie žiadneho úradu, ale môže úrad upozorniť, že jeho rozhodnutie alebo konanie je nesprávne alebo je nečinný.

V každom prípade by bolo dobré tiež najskôr zhromaždiť nejaké dôkazy o tom, čo uvádzate, aby úradníci nemohli len tak tvrdiť, že je všetko v poriadku.
Znenie
Opíšte kód z obrázku
Pri zadávaní kódu z obrázku nemusíte rozlišovať veľké a malé písmená.

 


   

Viete, že...Viete, že... V diskusnom fóre Hovorte o zamestnaní môžete vkladať príspevky aj anonymne vďaka čomu je chránené vaše súkromie.
TOPlist