Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a prispôsobenie reklám. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Viac informácií Akceptujem
 
 
 
 
Hlavná stránka  |  Pokyny a pravidlá  |  Vyhľadávanie v diskusiách  |  Sociálna trojčlennosť

Viete, že...Viete, že... V diskusnom fóre Hovorte o zamestnaní môžete vkladať príspevky aj anonymne vďaka čomu je chránené vaše súkromie.
Diskusie » Problémy v zamestnaní » Inšpektorát práce - preverenie porušenia zákona
 
Inšpektorát práce - preverenie porušenia zákona
14.01.2016, 23:05:25 - Správca portálu
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Pridané: 11.08.2017, 21:10:05
Užívateľ: anonym1502475110
Dobry den,zaujímalo by ma ako sa dá riešiť nasledovný problém.Som zamestancom stavebnej firmy.Zamestnavatel nám nedáva výplatné pásky ani stravné lístky.Daňový bonus vzpláca raz za tri mesiace,no nie v plnej výške ale ešte aj z toho sťahuje daň.Nemáme vôbec prehľad o ničom čo sa týka mzdy.Uz sme písali aj na inšpektorát práce,mal kontrolu a odpoved nám prišla,že u neho je všetko v poriadku.Tak to nám nikto nepomôže?ako to môže byť v poriadku ked on nedodržuje zákony?
dobrý deň, môže zamestnávateľ žiadať už na výberové konanie potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti? Ak áno ak uchádzať neuspeje má povinnosť zamestnávateľ náklady spôsobené so zdravotnou prehliadkou uhradiť? Resp. ak aj uspeje, náklady zamestnávateľ uhradí?

Zákon neupravuje podmienky výberového konania v súkromných organizáciách, takže na vašu prvú otázku možno odpovedať len tak, že žiadny zákon mu to nezakazuje ani mu to nestanovuje ako podmienku. Informácie o zdravotnom stave však sú chránené a vy teda nemáte povinnosť ich poskytovať ani keď vás o to niekto požiada - ak nechcete.

Iná vec je, že povaha vykonávanej práce môže byť taká, že je na to potrebná zdravotná spôsobilosť potvrdená lekárom. To sa však robí tak, že sa to uvedie ako požiadavka v podmienkach a predpokladá sa, že uchádzači, ktorí sa prihlásili, sú spôsobilí. Vybraný uchádzať potom donesie lekárske potvrdenie pre zamestnávateľa.

Náklady na lekárske potvrdenie môže zamestnávateľ komukoľvek, ale zvyčajne sa to robí len pre vybraného uchádzača pri nástupe do zamestnania (niektorí zamestnávatelia to ani vtedy nepreplatia). Zamestnávateľ nemá povinnosť neúspešným uchádzať preplácať akékoľvek náklady, pokiaľ to vopred nesľúbil v oznámení o výberovom konaní.
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom


   

Viete, že...Viete, že... Ak sa vám nechce pri vyhľadávaní vypisovať názov pracovnej pozície stačí kliknúť na "Nechce sa mi písať" a môžete názov vybrať zo zoznamu.
TOPlist