Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a prispôsobenie reklám. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Viac informácií Akceptujem

Hlavná stránka  |  Pokyny a pravidlá  |  Vyhľadávanie v diskusiách  |  Sociálna trojčlennosť

Viete, že...Viete, že... Vyhľadávacia funkcia na portáli Práca na dosah prehľadáva pracovné ponuky z 50 slovenských pracovných serverov a webstránok.
Diskusie » Odchod zo zamestnania » Nárok na odstupné v roku 2017

Téma je uzavretá Nárok na odstupné v roku 2017
03.01.2017, 09:54:14 - Správca portálu
Téma bola uzavretá, nemožno do nej prispievať.  |  Poslať tému známemu e-mailom
Pridané: 24.03.2017, 21:58:50
Užívateľ: anonym1490388910
Čo hovorí aktuálny zákonník práce o odstupnom? Aké sú podmienky získania nároku na odstupné?
Dobrý deň 4.5.2017 my končí materská dovolenka. Zamestnávateľ už so mnou nepočíta. čo mám spraviť aby som neprišla o odstupné. Akú výpoved mám podpisať aby ma neobrali o odstupné.

Vy v podstate nemôžete urobiť nič, len počkať akú výpoveď vám zamestnávateľ dá. Zamestnávateľ vám smie dať iba výpoveď v súlade s dôvodmi uvedenými v zákone. Čiže, ak vám dá výpoveď, tak od dôvodu, ktorý uvedie, závisí aj váš nárok na odstupné.

Ak by ste výpoveď odmietli podpísať a prevziať, tak vám ju môžu aj tak doručiť napríklad poštou, čiže na tom nezáleží, čo spravíte.

Jediné, čo si treba poriadne postrážiť, aby ste nepodpísali omylom dohodu o skončení pracovného pomeru. Taká dohoda by vás mohla pripraviť o odstupné, ak by mala nesprávne znenie, napr. by tam nebol uvedený dôvod skončenia.
Téma bola uzavretá, nemožno do nej prispievať.  |  Poslať tému známemu e-mailom

Viete, že...Viete, že... Vyhľadávať v pracovných ponukách môžete aj v cudzom jazyku.
TOPlist