Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a prispôsobenie reklám. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Viac informácií Akceptujem

Hlavná stránka  |  Pokyny a pravidlá  |  Vyhľadávanie v diskusiách  |  Sociálna trojčlennosť

Viete, že...Viete, že... Výsledky vyhľadávania si môžete nechať posielať každý deň na e-mail bez toho, aby ste sa museli zaregistrovať.
Diskusie » Odchod zo zamestnania » Nárok na odstupné v roku 2017

Téma je uzavretá Nárok na odstupné v roku 2017
03.01.2017, 09:54:14 - Správca portálu
Téma bola uzavretá, nemožno do nej prispievať.  |  Poslať tému známemu e-mailom
Pridané: 11.02.2017, 10:12:45
Užívateľ: anonym1486804339
Čo hovorí aktuálny zákonník práce o odstupnom? Aké sú podmienky získania nároku na odstupné?
Dobrý deň,

veľmi pekne by som Vás chcela poprosiť o radu týkajúcu sa najvhodnejšieho riešenia nepríjemnej situácie:
Pracujem už 30 rokov v nemenovanom štátnom podniku, v ktorom sú najmä platové podmienky zúfalé. Človek po 30 rokoch zarobí minimálnu mzdu, pričom z hľadiska zodpovednosti a množstva narastajúcich úloh je neúnosne preťažený. Psychicky som už vyčerpaná, fyzicky nehovoriac. Posledné dva roky sľubovali reorganizačné zmeny, pričom som kompetentným po ich opýtaní oznámila, že počítam s výpoveďou. Celá vec už bola na spadnutie. Lenže odkladalo sa to znova a znova, až od tohto plánu úplne upustili. (Asi si robili prieskum a zistili, že nespokojných je väčšina zamestnancov...)
Chcela by som sa však opýtať, ako by bolo možné dostať výpoveď, ale neprísť o odstupné, prosím? Premýšľala som aj nad PN (predovšetkým z psychického hľadiska to vnímam ako nevyhnutnosť, no mám problémy aj s chrbticou), len neviem, či je to schodná cesta. Nechcem za svojich 30 odpracovaných rokov prísť o to málo, čo mi patrí.
Veľmi pekne Vám ďakujem za pochopenie a pomoc, nesmierne si to vážim.
Téma bola uzavretá, nemožno do nej prispievať.  |  Poslať tému známemu e-mailom

Viete, že...Viete, že... Na portáli Práca na dosah môžete vyhľadávať pracovné ponuky z celého slovenského internetu.
TOPlist