Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a prispôsobenie reklám. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Viac informácií Akceptujem
 
 
 
 
Hlavná stránka  |  Pokyny a pravidlá  |  Vyhľadávanie v diskusiách  |  Sociálna trojčlennosť

Viete, že...Viete, že... V diskusnom fóre Hovorte o zamestnaní môžete vkladať príspevky aj anonymne vďaka čomu je chránené vaše súkromie.
Diskusie » Odchod zo zamestnania » Výpovedná doba počas PN
 
Výpovedná doba počas PN
03.08.2015, 14:28:28 - 56Mirka
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Pridané: 09.06.2016, 09:17:59
Užívateľ: anonym1465455501
Dobrý deň,
kedy končí výpovedná doba počas PN v prípade, ak obdržíte výpoveď od zamestnávateľa podľa §63 ods 1 písm a) časť zamestnávateľa sa zrušuje?

Výp. doba končí s PNkou alebo riadne ako je uvádzané v ZP a PN nemá na to žiadny vplyv alebo začína plynúť až po ukončení PN?

Ďakujem za odpovede...
Dobrý večer od 20.marca 2016 som na PN a v apríly 2016 som zistila náhodou, že môj zamestnávateľ zanikol zlúčením, splynutím a pod. s inou s.r.o. Naša personálna ma odhlásila zo všetkých inštitúcií ku dňu zlučenia,zrušenia s.r.o. t. j.
k 11.04.2016. Ako mám postupovať ďalej, ked som nedostala ani písomnú výpoved a ani nič som nepodpisovala, kedže mám zdravotné problémy.
Dakujem

Nový zamestnávateľ by v prípade zlúčenia mal prevziať práva a povinnosti vyplývajúce z pracovnoprávnych záväzkov. Takže v prvom rade sa s pýtajte na to. Ďalej, ak by tvrdil, že to nový zamestnávateľ neprebral od starého, tak sa treba obrátiť na inšpektorát práce a nechať tú situáciu preveriť, lebo to je neprípustné aby pracovný pomer nebol riadne ukončený.
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom


   

Viete, že...Viete, že... Vyhľadávať v pracovných ponukách môžete aj v cudzom jazyku.
TOPlist