Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a prispôsobenie reklám. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Viac informácií Akceptujem
 
 
 
 
Hlavná stránka  |  Pokyny a pravidlá  |  Vyhľadávanie v diskusiách  |  Sociálna trojčlennosť

Viete, že...Viete, že... Výsledky vyhľadávania si môžete nechať posielať každý deň na e-mail bez toho, aby ste sa museli zaregistrovať.
Diskusie » Problémy v zamestnaní » Inšpektorát práce - preverenie porušenia zákona
 
Inšpektorát práce - preverenie porušenia zákona
14.01.2016, 23:05:25 - Správca portálu
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Pridané: 14.01.2016, 23:14:03
Užívateľ: anonym1452808424
Dobry den,zaujímalo by ma ako sa dá riešiť nasledovný problém.Som zamestancom stavebnej firmy.Zamestnavatel nám nedáva výplatné pásky ani stravné lístky.Daňový bonus vzpláca raz za tri mesiace,no nie v plnej výške ale ešte aj z toho sťahuje daň.Nemáme vôbec prehľad o ničom čo sa týka mzdy.Uz sme písali aj na inšpektorát práce,mal kontrolu a odpoved nám prišla,že u neho je všetko v poriadku.Tak to nám nikto nepomôže?ako to môže byť v poriadku ked on nedodržuje zákony?
Prvá vec, určite má význam podať podnet na inšpektorát práce viac krát. Pri opakovanom ohlásení by už mohli byť dôkladnejší, prípadne to môže dostať do rúk iný pracovník ako minule a ten nemusí byť zhovievavý. Môžete tiež skúsiť kontaktovať so sťažnosťou vedúceho miestneho inšpektorátu práce alebo generálneho riaditeľa národného inšpektorátu práce.

Ďalej, ak sa znovu stane, že inšpektorát práce vyhodnotí situáciu ako bezproblémovú a zároveň nepochodíte ani u vedúcich pracovníkov inšpektorátu, tak môžete podať sťažnosť na ministerstve práce.

Ak tam nepochodíte, tak môžete vec skúsiť riešiť cez úrad ombudsmana. Ombudsman nemôže zrušiť alebo zmeniť rozhodnutie žiadneho úradu, ale môže úrad upozorniť, že jeho rozhodnutie alebo konanie je nesprávne alebo je nečinný.

V každom prípade by bolo dobré tiež najskôr zhromaždiť nejaké dôkazy o tom, čo uvádzate, aby úradníci nemohli len tak tvrdiť, že je všetko v poriadku.
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom


   

Viete, že...Viete, že... V diskusnom fóre Hovorte o zamestnaní môžete vkladať príspevky aj anonymne vďaka čomu je chránené vaše súkromie.
TOPlist