Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a prispôsobenie reklám. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Viac informácií Akceptujem

Hlavná stránka  |  Pokyny a pravidlá  |  Vyhľadávanie v diskusiách  |  Sociálna trojčlennosť

Viete, že...Viete, že... Výsledky vyhľadávania si môžete nechať posielať každý deň na e-mail bez toho, aby ste sa museli zaregistrovať.
Diskusie » Problémy v zamestnaní » Pracovná zmluva a ukončenie pracovného pomeru počas zastupovania materskej a rodičovskej dovolenky

Pracovná zmluva a ukončenie pracovného pomeru počas zastupovania materskej a rodičovskej dovolenky
07.03.2014, 08:53:34 - blondzy
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Pridané: 08.03.2014, 10:06:56
Užívateľ: anonym1394268070
Dobrý deň,

22.12.2011 som podpísala so zamestnávateľom zmluvu na dobu určitú od 1.1.2012 do 31.12.2012. Od 1.1.2013 som pokračovala v zamestnaní. Ak to chápem správne, zmluva sa mi automaticky zmenila na zmluvu na dobu neurčitú, keďže som pracovala ďalej s vedomím zamestnávateľa. 7.3.2013 mi však dal zamestnávateľ znova podpísať dohodu (dohoda o zmene pracovných podmienok § 54 ZP, zastupovanie počas materskej a rodičovskej dovolenky), že moja zmluva je iba na zastupovanie počas materskej dovolenky (nikdy ani nespomenul, že by mala byť na dobu neurčitú) A zmluvu som musela podpísať.

Moje otázky:

1, moja pracovná zmluva má číslo xx/yyy/10. Dohoda zo 7.3.2013 sa však odvoláva na zmluvu s číslom xx/yyy/11. Je teda táto dohoda platná alebo nie? Je možné ju nejako napadnúť?

2, mám možnosť zmeniť zamestnanie, kde však odo mňa chcú aby som nastúpila už 1.4.2014. Aké mám v mojom konkrétnom prípade možnosti ukončiť súčasný pracovný pomer a nastúpiť do nového zamestnanie ak mi zamestnávateľ odmietne podpísať skončenie pracovného pomeru dohodou?

Ďakujem za každú radu
Prečo uvádzate, že ste to museli podpísať? Robili na vás nátlak? To by znamenalo, že je dodatok neplatný. Rovnako ak sú v ňom chybné údaje (napr. to číslo zmluvy), tak je to tiež možné, že je dodatok neplatný (dodatok k neexistujúcej zmluve je nezmysel). Avšak záväzne posúdiť jeho platnoť môže len súd, čiže viac sa k tomu nedá povedať.

Ak dáte výpoveď hneď a zároveň oznámite, že nezotrváte počas výpovednej doby u zamestnávateľa (ak ste sa nezaviazali v pracovnej zmluve, že počas výpovednej doby zotrváte), tak sa môže váš pracovný pomer skončiť tak, aby ste mohli od 1.4. nastúpiť u nového zamestnávateľa.
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom

Viete, že...Viete, že... V diskusnom fóre Hovorte o zamestnaní môžete vkladať príspevky aj anonymne vďaka čomu je chránené vaše súkromie.
TOPlist