Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a prispôsobenie reklám. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Viac informácií Akceptujem
 
 
 
 
Hlavná stránka  |  Pokyny a pravidlá  |  Vyhľadávanie v diskusiách  |  Sociálna trojčlennosť

Viete, že...Viete, že... Ak sa vám nechce pri vyhľadávaní vypisovať názov pracovnej pozície stačí kliknúť na "Nechce sa mi písať" a môžete názov vybrať zo zoznamu.
Diskusie » Odchod zo zamestnania » ignorovanie výpovednej lehoty
 
ignorovanie výpovednej lehoty
14.05.2014, 17:14:21 - roberdboy@azet.sk
Chcel by som vedieť, za akých podmienok (aj s nejakým názorným príkladom) môže zamestnávateľ ignorovať výpovednú lehotu a svojvoľne ukončiť pracovný pomer.
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Pridané: 15.05.2014, 20:31:48
Užívateľ: anonym1400178352
Zamestnávateľ musí postupovať podľa zákona. Pracovný pomer môže skončiť len z dôvodov uvedených v §63, inak je skončenie neplatné. Výpovedná doba sa uplatňuje ak sa pracovný pomer skončí výpoveďou zo strany zamestnávateľa - neexistuje nejaký zákonný spôsob ako sa tomu vyhnúť, jednoducho pracovný pomer zamestnanca sa skončí až uplynutím výpovednej doby. Výnimkou sú prípady ak sa dodatočne uzavrie dohoda o skončení pracovného pomeru skôr (musí byť dobrovoľná, inak je neplatná) a potom tiež prípad, keď zamestnanec sám sa rozhodne nezotrvať počas výpovednej doby v pracovnom pomere a oznámi to zamestnávateľovi.
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Zobrazené príspevky 1-1 z celkového počtu 1


   

Viete, že...Viete, že... Vyhľadávacia funkcia na portáli Práca na dosah prehľadáva pracovné ponuky z 50 slovenských pracovných serverov a webstránok.
TOPlist