Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a prispôsobenie reklám. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Viac informácií Akceptujem
 
 
 
 
Hlavná stránka  |  Pokyny a pravidlá  |  Vyhľadávanie v diskusiách  |  Sociálna trojčlennosť

Viete, že...Viete, že... V diskusnom fóre Hovorte o zamestnaní môžete vkladať príspevky aj anonymne vďaka čomu je chránené vaše súkromie.
Diskusie » Problémy v zamestnaní » Dokazovanie porušenia pracovnej disciplíny
 
Dokazovanie porušenia pracovnej disciplíny
24.09.2012, 08:53:37 - Správca portálu
Téma poslaná emailom od L. M.

Zamestnávateľ mi tvrdí že mi dá 4-dňovú absenciu (vraj, totiž o ukončení odstávky, totiž tvrdí, že o ukončení odstávky, a teda o pokračovaní v práci ma upovedomil, čo je hlúposť).

Vraj, aj keď ma lekár uznal, že musím byť zo zdravotných dôvodov celé 2 dni kvôli vlastným zdravotným dôvodom a 2 dni kvôli zdravotným dôvodom blízkeho príslušníka, keďže PNku mi nemôže vystaviť, vypísal mi 2 Priepustky pre mňa 2 Priepustky pre mňa ako doprovod, na ktorú uviedol: platí celý deň a na každú z nich uviedol, platí celý deň, keďže uznal, že do práce ísť nemôžem.

Mám právo žiadať od zamestnávateľa výpis hovorov, ako dôkazový materiál, aby som sa ubezpečila, že ma o nástupe do práce včas informoval? (vraj mi telefonoval).
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Pridané: 24.09.2012, 13:05:40
Užívateľ: anonym1348484451
Zamestnávateľ vám nie je povinný poskytnúť tie informácie, ale má určitú všeobecnú povinnosť jednoznačne preukázať vaše porušenie pracovných povinností alebo disciplíny. To znamená, že ak jediný spôsob ako to môže dokázať je výpis hovorov, tak by ho mal poskytnúť. Pokiaľ zamestnávateľ bude trvať na absencii a zároveň nebude vedieť dokázať, že okolnosti boli také ako tvrdí, môžete požiadať o preverenie váš miestne príslušný inšpektorát práce.
Pridať príspevok  |  Poslať tému známemu e-mailom
Zobrazené príspevky 1-1 z celkového počtu 1


   

Viete, že...Viete, že... Vyhľadávacia funkcia na portáli Práca na dosah prehľadáva pracovné ponuky z 50 slovenských pracovných serverov a webstránok.
TOPlist