Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a prispôsobenie reklám. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Viac informácií Akceptujem
 
 
 
 
Ako hľadať prácu  |  Kariéra  |  Osobný rozvoj  |  Sieťový marketing  |  Na stiahnutie  |  Videá  |  Sociálna trojčlennosť

Viete, že...Viete, že... Na portáli Práca na dosah môžete vyhľadávať pracovné ponuky z celého slovenského internetu.
Domov » Články » Budovanie kariéry » Ako riešiť stratu motivácie v zamestnaní

Ako riešiť stratu motivácie v zamestnaní

verzia pre tlač
poslať e-mailom
 
Strata motivácie
Ak začínate pociťovať, že vás vaša práca nebaví, že to je len každodenná drina bez hlbšieho zmyslu a každé ráno musíte hľadať dôvod prečo nedať výpoveď, je potrebné sa dôkladne zamyslieť nad tým, čo bude ďalej.

Dôležité je hlavne zvážiť všetky možnosti predtým ako, si začnete hľadať inú prácu. Ak odídete zo zamestnania impulzívne a bez toho, aby ste sa pokúsili nájsť nové uplatnenie u súčasného zamestnávateľa, neskôr vás to môže veľmi mrzieť a budete si to vyčítať.

Pokúste sa pozrieť na pozíciu, na ktorej ste v rámci organizácie zamestnávateľa, ako na časť väčšieho celku - ako na súčasť mechanizmu, ktorý prináša organizácii žiadané výsledky. Pýtajte sa sami seba:

Čo je tu mojou úlohou?
Aké dôležité je moje postavenie?
Ako to zapadá do celku?

Pohľad na celok a uvedomenie si svojho postavenia v tomto celku vám pomôže posúdiť svoju hodnotu pre zamestnávateľa.

Z čoho pramení váš pocit nespokojnosti a depresie - dôvodom je nudná práca, nedostatok peňazí, príliš veľa povinností, zlé vzťahy alebo niečo iné? Nie je to len krátkodobý pocit, niečo čo pominie a všetko bude v poriadku?

Všímajte si kolegov, najmä tých, ktorí sú skutočne spokojní so svojou prácou. V čom sa odlišujú, ako pristupujú k plneniu svojich povinností? Nemôžete aj vy niektoré ich pozitívne metódy využiť pre seba, aby ste nadobudli duševné uspokojenie a rovnováhu?

Ak ste zistili v čom je problém, ale neviete čo s tým, skúste v súkromí požiadať nadriadeného, aby navrhol nejaké riešenie - spestrenie vašej práce, nové zaradenie, zvýšenie platu, motiváciu. Strach z toho, že sa to nadriadenému nebude páčiť mať nemusíte - veď by ste skôr či neskôr aj tak odišli sami.

Ak vám nikto nepomôže a ani sami si nedokážete nájsť motiváciu k ďalšej práci, potom už je skutočne najvyšší čas "zmeniť vzduch". Začnite pracovať na tom, aby ste si našli nové a lepšie zamestnanie. Zmena vám môže iba prospieť.
 verzia pre tlač
poslať e-mailom

 

S týmto článkom súvisia aj nasledujúce články:
Ako sa zbaviť stresu


   

Viete, že...Viete, že... Vyhľadávacia funkcia na portáli Práca na dosah prehľadáva pracovné ponuky z 50 slovenských pracovných serverov a webstránok.
TOPlist